Legnicki Festiwal Srebro 2011 – Sylwetki twórców

* LEGNICA
* Legnicki Festiwal SREBRO 2011
* cykl wystaw: Sylwetki Twórców
* 8 maja – 12 czerwca 2011 r.
* patronat portalu Design Attack

*

Sylwetki Twórców to cykl wystaw wybitnych artystów złotników z Polski i zagranicy, zarówno tych z olbrzymim dorobkiem, jak i tych będących w rozkwicie swojej twórczości.

* Ewa Effenberg – Aspekty piękna
* Galeria RING, Rynek 12

Trzecia indywidualna prezentacja prac artystki, dr i adiunkt w Pracowni Projektowania Form Złotniczych ASP w Łodzi, stypendystki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska 2011. Legnicka ekspozycja ukaże różne, często niecodzienne aspekty piękna.

proj. Ewa Effenberg

* Hanna Hedman – Opowieść
* Galeria RING, Rynek 12

Wystawa szwedzkiej artystki, absolwentki Wydziału Sztuk w Zachodniej Wyższej Szkole Stanowej w Colorado (USA) oraz Ädellab-Silversmithing and Jewellery w Sztokholmie (Szwecja), uczestniczki kilkudziesięciu wystaw w prestiżowych galeriach na całym świecie, m.in. w Galerii Marzee w Nijmegen, Holandia; Galerii Saatchi w Londynie, Anglia; Galerii Emilia Cohen w Mexico City, Meksyk; Galerii Ornamentum w Miami, USA; Galerii Velvet da Vinci w San Francisco, USA.

proj. Hanna Hedman

* Felicity Peters – Inspiracje z Polski
* Galeria RING, Rynek 12

Australijska artystka, absolwentka Curtin University of Technology, Wydział Biżuterii i Obróbki Metalu, w 2009 r. gościła w Polsce, propagując koreańską technikę złocenia keum boo. Wizyta ta stała się inspiracją dla najnowszej kolekcji prac, które zobaczymy na wystawie. Są to obiekty dedykowane szczególnym dla autorki polskim przyjaciołom i miejscom, wśród których mocny ślad odcisnęła także Legnica.

proj. Felicity Peters

* Ramón Puig Cuyàs – Symboliczne przemiany
* Galeria Sztuki, Pl. Katedralny 1

Retrospektywna wystawa wybitnego hiszpańskiego artysty, wykładowcy, kuratora wystaw, obecnie dziekana Wydziału Biżuterii Escola Massana Jewellery School w Barcelonie. W Legnicy obejrzymy złotnicze przemiany autora, które są owocem przeszło dwudziestoletniej pracy twórczej oraz niezmiennej inspiracji kulturą i krajobrazem śródziemnomorskim.

proj. Ramón Puig Cuyàs

* Pedro Sequiera – Przedmioty obnażające niemoc
* Galeria RING, Rynek 12

Wystawa z okazji dziesięciolecia twórczej pracy portugalskiego złotnika i fotografika młodego pokolenia (rocznik 1976), absolwenta Centro de Joalharia do Porto w Portugalii i Akademie der Bildenden Künste w Monachium. W Legnicy zaprezentuje wystawę z pogranicza sztuki złotniczej i instalacji.

proj. Pedro Sequeira

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.