Łódź Design Festiwal – przestrzeń ekspozycyjna 2011 – prezentacja

* WARSZAWA
* Klub Sztuka Architektury, ul. Andersa13
* z cyklu: Polskie Wnętrze XXL
* wykład-prezentacja: aranżacja przestrzeni ekspozycyjnej Łódź Design Festiwal
* 25 października 2012 r. (czwartek), godz. 18.00

*

Już w najbliższy czwartek w klubie Sztuka Architektury, w ramach cyklu „Polskie Wnętrze XXL”, odbędzie się kolejne spotkanie z autorami najciekawszej, polskiej architektury wnętrz. Jan Sukiennik opowie tym razem o aranżacji przestrzeni ekspozycyjnej Łódź Design Festiwal.

Projekt aranżacji centrum festiwalowego w 2011 r. po raz pierwszy został wyłoniony w drodze konkursu. Zwycięski projekt studia 137 kilo architekci bazował na prostej idei wykorzystania jednego materiału – folii stretchowej, która została rozciągnięta między słupami na poszczególnych kondygnacjach. W ten sposób powstały organizujące przestrzeń „ściany” działowe, a wejścia na ekspozycje zostały zaakcentowane.

Aranżacja przestrzeni ekspozycyjnej Łódź Design Festiwal – centralny punkt scenografii, Piotr Maciaszek

Rozwiązanie umożliwiło podkreślenie zastanego układu konstrukcyjnego budynku, a także zastosowanie ciekawego kontrastu – „półprzezroczysta folia wprowadza do wnętrza efemeryczną poświatę”, poprzez swoją pozorną delikatność uwydatniając jego surowy, przemysłowy charakter. Po zakończeniu festiwalu folia posłużyła do pakowania i transportu eksponatów.

Interwencja objęła też zewnętrzną część budynku – odnowiona elewacja została uzupełniona podłużnym podestem pomyślanym jako festiwalowy „czerwony dywan”. Oś wejściowa została poprowadzona w linii prostej przez recepcję z szatnią, kasami biletowymi i punktem informacyjnym do centralnej agory określanej przez projektantów mianem „wielkiego bumu”.

Aranżacja przestrzeni ekspozycyjnej Łódź Design Festiwal – pozostałe pomieszczenia, Piotr Maciaszek

Jan Sukiennik opowie też o innym projekcie studia 137 kilo nominowanym w plebiscycie Polskie Wnętrze 2011 – aranżacji wystawy poświęconej pięćdziesięcioleciu współpracy Andrzeja Heidricha z Narodowym Bankiem Polskim.

 

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.