Look on Fashion – fotografia mody

* ŁÓDŹ
* Galeria Imaginarium, ul. Traugutta 18
* wystawa: Look on Fashion – Szymon Brodziak, Borys Makary, Sonia Szóstak
* 7 listopada – 1 grudnia 2012 r.

*

Look on Fashion to wystawa prezentująca prace młodych fotografów mody, posiadających indywidualny styl i nieszablonowe pomysły na sesje zdjęciowe. Wspólnymi cechami fotografii Szymona Brodziaka, Borysa Makarego i Soni Szóstak są indywidualizm i oryginalność, co w ogromnym i potężnym przemyśle, którym w tej chwili jest fotografia mody, wyraźnie wyróżnia ich prace.

Fot. Szymon Brodziak

Fot. Szymon Brodziak

Fotograf, także fotograf mody, nie tylko robi zdjęcia – on tworzy wspaniały świat, który nas wciąga i zachęca, aby w nim pozostać. To od jego kreatywności zależy, czy pomysł na sesję zdjęciową sprawi, że to, co fotografuje, przemówi nie tylko do zleceniodawców, ale przede wszystkim do przyszłych klientów. Najlepsze w historii zdjęcia mody są pomimo upływu lat nadal aktualne i świeże. Ciągle patrzymy z przyjemnością i zainteresowaniem na fotografie Normana Parkinsona, Erwina Blumenfelda, Richarda Avedona, Davida Baileya, Marca Hisparda, Helmuta Newtona, Irvinga Penna, Mario Testino – pomimo tego, że niektóre zostały wykonane kilkadziesiąt lat temu; podobnie jest z tymi, które zostały zrobione niedawno przez takie sławy, jak Peter Lindbergh, Camilla Åkrans, Ellen von Unwerth. To, co najwspanialsze we wszystkich fotografiach, nie tylko tych kreujących świat mody, to to, że na zawsze zapadają w pamięć, czasem tchną magią, zapierają nam dech, wciągają w wykreowany świat. Może te zaprezentowane na ekspozycji Look on Fashion także zapadną w pamięć? Może ich autorzy także osiągną status wielkich mistrzów? Nagrody i wyróżnienia, które otrzymują w ważnych konkursach oraz prestiżowe kampanie, które realizują mogą świadczyć o tym, że naprawdę jest to możliwe.

 

Fot. Sonia Szóstak

Fot. Sonia Szóstak

Fot. Sonia Szóstak

Fot. Sonia Szóstak

Na wystawie Look on Fashion prezentowane są prace trojga fotografów: Szymona Brodziaka, Borysa Makary i Soni Szóstak. Trzy spojrzenia na współczesny świat mody, trzy odrębne kreacje, trzy indywidualności, których prace fotograficzne zostaną na ekspozycji wzbogacone o pokazy multimedialne prezentujące m.in. fotografie z backstage’u.

Kurator: Magdalena Świątczak

Fot. Borys Makary

Fot. Borys Makary

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.