Malarnia – scena kameralna Teatru Polskiego w Poznaniu

* WARSZAWA
Klub Sztuka Architektury, ul. Andersa 13
* z cyklu: Polskie Wnętrze XXL
* wykład-prezentacja: rozbudowa Malarni – sceny kameralnej Teatru Polskiego w Poznaniu
* 15 listopada 2012 r. (czwartek), godz. 18.00

*

W czwartek w klubie Sztuka Architektury w Warszawie, w ramach cyklu „Polskie Wnętrze XXL”, odbędzie się kolejne spotkanie z autorami najciekawszej, polskiej architektury wnętrz. Łukasz Nowak i Katarzyna Stawarz-Nowak opowiedzą o rozbudowie Malarni, czyli sceny kameralnej Teatru Polskiego w Poznaniu.

Malarnia, czyli scena kameralna Teatru Polskiego w Poznaniu - szatnia

Kompleksowa modernizacja zaprojektowana przez dwa poznańskie biura: ARPA Architektoniczna Pracownia Autorska Jerzego Gurawskiego oraz Trabendo, wprowadziła do wnętrza daleko idące zmiany – zarówno funkcjonalne, jak i architektoniczne.

Rozbudowa sceny obejmowała wzniesienie nowego budynku łączącego dwa istniejące gmachy teatru, przebudowę istniejącej przestrzeni teatralnej, która została powiększona o nowe zaplecze techniczne oraz budowę podziemnego magazynu kostiumów.

Malarnia, czyli scena kameralna Teatru Polskiego w Poznaniu - garderoba

Przebudowana została także widownia, która może teraz pomieścić dwa razy więcej osób, a ponadto jej układ można dowolnie kształtować, dzięki czemu wnętrze stało się doskonałym polem do budowania relacji przestrzennych między sceną a publicznością.

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.