Mazda Design 2012 – wyniki

 

7 lipca, podczas ceremonii otwarcia festiwalu Gdynia Design Days, wręczone zostały nagrody w konkursie Mazda Design 2012.

Główna nagroda w kategorii Miejsce Parkingowe dla Mazdy CX-5 przypadła Agnieszce Wyrwas za projekt „Splash Parking” – będący instalacją dającą efekt zamrożenia samochodu w ruchu. Jak podkreślał Janusz Kaniewski – Wybór zwycięskiej pracy był niespodzianką nawet dla jurorów. Ujęła nas w nim jego romantyczna estetyka, a efekt zastygniętej w ruchu wody, uchwycenia momentu, skojarzył nam się z duchem designu Mazdy, dynamiki zaklętej w rzeźbie.

Laureatka konkursu mieszka i pracuje w Bytomiu, współtworząc niezależną grupę projektową be3design, zajmującą się projektami z zakresu grafiki 3D, designu, webdesignu i architektury. Agnieszka jest, między innymi, laureatką międzynarodowego konkursu „New Vision Of The Loft”.

Za zwycięstwo w konkursie Agnieszka otrzymała czek na kwotę 10 tysięcy złotych oraz weekendowy pobyt na festiwalu Gdynia Design Days.

Agnieszka Wyrwas, Splash Parking

Laureatem Grand Prix konkursu w kategorii Sprzęt Sportowy został Jan Godlewski - autor projektu sanek inspirowanych stylizacją Mazdy CX-5. Uzasadniając wybór jury, Janusz Kaniewski zwracał uwagę na niebanalny, nowoczesny kształt, emanujący technicznym wyrafinowaniem i sportową radością – jak samochód będący inspiracją konkursu.

Autor zwycięskiej pracy jest absolwentem wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Architektury Wnętrz na Politechnice Białostockiej. Jan Godlewski prowadzi również własne biuro projektowe GDL Studio. Na swoim koncie ma zwycięstwa i wyróżnienia, m.in. w konkursach: Promosedia International Design Competition czy Graduation Projects.

Podobnie jak w przypadku kategorii Miejsce Parkingowe – autor otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych oraz spędził weekend  na festiwalu Gdynia Design Days.

proj. Jan Godlewski

Prace nagrodzone Grand Prix zostały zaprezentowane na wystawie „Ładny Kraj” podczas Gdynia Design Days.

W konkursie przyznano również wyróżnienia. W kategorii Miejsce Parkingowe – otrzymał je Marcin Piłka za projekt parkingu umieszczonego w konstrukcji wiaduktu kolejowego. W kategorii Sprzęt Sportowy nagrodę za projekt latawca „Mazda Teko” otrzymał Patryk Koca.

Tegoroczna edycja konkursu dla designerów i architektów wnętrz realizowana była pod hasłem Stwórz To Od Nowa i  prowadzona była w dwóch kategoriach. Uczestnicy konkursu stanęli przed wyzwaniem zaprojektowania innowacyjnego miejsca parkingowego lub sprzętu sportowego. Łącznikiem obydwu kategorii  był najnowszy model Mazdy – CX-5, premierowo pokazany w Polsce w kwietniu 2012 r. Zaprojektowany z wykorzystaniem najnowszej technologii SKYACTIV, kompaktowy SUV, był główną inspiracją tegorocznego konkursu.

Mazda Design 2012 realizowany był między 2 kwietnia a 10 czerwca. Uczestnicy, za pośrednictwem serwisu www.mazdadesign.pl, zgłosili w sumie 263 prace (144 projekty w kategorii Miejsce Parkingowe oraz 116 prac w kategorii Sprzęt Sportowy).

*

Month: Year:
« Prev June 2018 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
        1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.