Medialab Lublin – nabór na obóz

Do udziału w obozie zapraszamy studentów, artystów, muzyków, programistów, hakerów, architektów – wszystkich zainteresowanych kulturą 2.0.

Medialab Lublin to kontynuacja zeszłorocznego Obozu Kultury 2.0 – Medialabu Chrzelice. Organizatorem obozu, który odbędzie się w dniach 25-29 sierpnia 2011 r. jest Fundacja Ortus, we współpracy z lokalnym partnerem – Warsztatami Kultury.

Formuła obozu odwołuje się do idei medialabu: instytucji (często niezależnej) umożliwiającej wspólne uczenie się i pracę osób o różnych umiejętnościach (informatycy, projektanci, artyści, użytkownicy) nad projektami wykorzystującymi nowe media i technologie. Chcemy połączyć działania związane z najnowszymi trendami z obszaru kultury i technologii z tradycyjną ideą majsterkowania i warsztatów twórczych.

Co się będzie działo w Lublinie?
W ramach Medialabu Lublin przeprowadzone zostaną następujące warsztaty:

* Medialabowa Orkiestra, czyli nauka programowania muzyki i tworzenia instrumentów, zarówno analogowych jak i cyfrowych (z Pawłem Cyrtą),
* Programowanie infografik, czyli poznanie narzędzi i zasad tworzenia infografik wykorzystujących otwarte dane (z Krzysztofem Trzewiczkiem),
* Digitalizacja lokalnego dziedzictwa, czyli prototypowy projekt Jeden Dzień; dokumentacja życia Lublina i jego mieszkańców oraz zbudowanie modelu archiwum współczesności (z Marcinem Wilkowskim, Maciejem Rynarzewskim i Grzegorzem Stunżą).

Oprócz tego, uczestnicy Medialabu przygotują razem z Pawłem Janickim (WRO Art Center) specjalny projekt, którego publiczny pokaz odbędzie się na zakończenie obozu.

Ostatniego dnia, we współpracy z warszawskim Hackerspace, zorganizowane zostanie spotkanie/warsztat o druku 3d.

Zapraszamy do udziału!
Do udziału w obozie zapraszamy studentów, artystów, muzyków, programistów, hakerów, architektów – wszystkich zainteresowanych kulturą 2.0 i twórczym podejściem do technologii. Szukamy działaczy, lokalnych aktywistów, którzy podobne wydarzenia chcieliby realizować w swoich społecznościach i instytucjach.

Koszt uczestnictwa w obozie wynosi 150 zł. Organizatorzy zapewniają nocleg (w pobliżu miejsca warsztatów) i wyżywienie.
Więcej informacji o obozie oraz formularz rejestracji są dostępne pod adresem: www.labkit.pl

Kontakt: Agata Jałosińska, tel. 608 516 872

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.