Medialab Senior

* KONSTANCIN-JEZIORNA
* Centrum Promocji Kadr, ul. Głowackiego 3/5
* warsztaty: Medialab Senior

* 6-9 grudnia 2012 r.

*

Medialab Senior to czterodniowe, bezpłatne, międzypokoleniowe warsztaty wyjazdowe Fundacji Culture Shock, w czasie których uczestnicy uczą się kreatywnej współpracy oraz zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne, by stać się aktywnymi działaczami i twórcami.

Medialab Senior skierowany jest do grupy osób 60+ zainteresowanych wzornictwem, przestrzenią  publiczną, stronami www oraz do młodych pasjonatów architektury, designu, nowych technologii, którzy chcą wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności w pracy z osobami starszymi.

Trzy dziesięcioosobowe, międzypokoleniowe zespoły, we współpracy ze specjalistami z danej dziedziny, zastanowią się. w jaki sposób zaprojektować:

* przedmioty i usługi przyjazne osobom 60+

* przestrzeń publiczną uwzględniającą potrzeby osób 60+

* interfejsy i treści elektroniczne z myślą o osobach 60+

Efektem wspólnej pracy młodszych i starszych nad wybranymi zagadnieniami będzie publikacja zawierająca propozycje rozwiązań konkretnych problemów wynikających z niedostosowania przedmiotów, przestrzeni oraz treści elektronicznych do potrzeb i specyfiki osób 60+.

Chcesz wziąć udział?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy: www.cultureshock.pl i odeślij na adres joanna[@]cultureshock.pl, w tytule wpisując „Medialab Senior – rekrutacja”.

Na zgłoszenia uczestników czekamy do 28 listopada 2012. O wynikach rekrutacji poinformujemy 29.11.2012 drogą e-mailową.

Kontakt: Marta Pawlaczek, marta[@]cultureshock.pl, 601 844 373,  22/ 621 89 66

Zadanie Medialab Senior jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.