must have – Łódź Design Festival 2012

* ŁÓDŹ
* Łódź Design Festival 2012 – Awareness / Świadomość
* Centrum Festiwalowe, ul. Targowa 35
* wystawa towarzysząca: must have
* 18-28 października 2012 r.

*

must have to projekt, na który składa się plebiscyt i wystawa. Po raz pierwszy realizowany był w minionym roku. W ramach plebiscytu, Rada Ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów i ważnych ośrodków wzornictwa, dokonała subiektywnego wskazania najciekawszych i zasługujących na uwagę przedmiotów, odzwierciedlających aktualne trendy w projektowaniu. Spośród ponad 300 nominowanych oraz zgłoszonych produktów Rada Ekspertów wyróżniła 66, z których 40 będzie można obejrzeć na żywo w Łodzi.

Na ogólną pulę, z której dokonywany jest wybór, składają się propozycje nadesłane przez ekspertów oraz – od tego roku – również zgłoszenia dokonywane samodzielnie przez firmy. Wytypowane podczas obrad ekspertów prace, eksponowane są na wystawie towarzyszącej Łódź Design Festival. Projekt must have został powołany do życia po to, by pokazywać dobry polski design i dzięki temu promować rodzimy biznes oraz projektantów.

Ubiegłoroczna festiwalowa wystawa doczekała się prezentacji podczas największych na świecie targów designu w Mediolanie, gdzie w ciągu 6 dni odwiedziło ją ponad 60.000 osób. Zwycięskie projekty promowane były również we Wrocławiu podczas „Nocy z Dizajnem”. Ekspozycja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród organizatorów wydarzeń związanych z wzornictwem w Polsce i na świecie. Pisano o niej przychylnie w wielu czasopismach zarówno branżowych, jak i ogólno tematycznych.

Wystawa umożliwia odbiorcy zrozumienie, w jaki sposób myślenie projektowe może pomóc w lepszym radzeniu sobie z wyzwaniami, jakie niosą dla ludzkości przywoływane często megatrendy – od tematyki zdrowotnej po mobilność, od edukacji po współpracę, od wojen po pokój.

Kurator: Ewa Solarz

Projekty biorące udział w wystawie must have:

Lampa Ordinary / projekt: Monika Brauntsch, Sonia Słaboń / producent: Kafti Design Ordinary to sprawdzony, archetypiczny kształt lampy. Oszczędna forma nawiązująca do porządku i harmonii w naturze, to chęć uchwycenia panującej w przyrodzie perfekcji i przeniesienia jej do rzeczywistości, która otacza nas na co dzień. Minimalistyczne podejście i chęć zneutralizowania wpływu na środowisko przejawia się w zrównoważonym sposobie produkcji, przemyślanym opakowaniu i wykorzystywaniu materiałów przetwarzalnych.

*

Sofa Teddy Bear / projekt: Mikołaj Wierszyłłowski / producent: NOTI Cały pomysł kolekcji inspirowany jest dzieciństwem oraz złotym okresem polskiego wzornictwa minionego wieku. Chcąc odpowiedzieć na potrzeby i specyficzne wymagania użytkownika, włącza się go w proces powstawania mebli. Ten, w zależności od swoich upodobań, bawi się bryłami – składa, zestawia, dopasowuje, budując fotele, sofy – większe, mniejsze, niższe, wyższe. To zabawa jak klockami. Miękkie, obłe, organiczne formy i bryły pozwalają na zgodne sąsiedztwo pozornie nie przystających do siebie elementów.

*

Meble Young Users / projekt: Marta Krupińska / producent: VOX

Kolekcja Young Users by Vox - powstała w procesie co-creation, czyli współtworzenia z użytkownikami. Projekt daje możliwości indywidualizowania, autokreacji przez nieograniczone możliwości tworzenia własnych zestawów mebli z elementów – brył, a system metalowych nakładek (np. tarcza do gry w darta, tablica do pisania, nauki alfabetu) i akcesoriów na fronty mebli (np. wieszaki, magnesy) to miejsce na prezentację własnego stylu i zainteresowań.

*

Łóżka F&R / projekt: Agata i Arek Seredyn / producent: Rafa Kids

Łóżko to nie tylko miejsce do spania, to także twórcze terytorium, które powinno dostosowywać się do zmieniających się potrzeb dziecka. Łóżeczka F & R bazują na segmentowej, mobilnej konstrukcji, pozwalającej na wykorzystaniu jej zarówno do spania, jak i do zabawy. Łóżko F uwalnia przestrzeń przy ziemi, pozwalając dowolnie ją zagospodarować. Łóżeczko R mieści się pod nim w rożnych pozycjach. Meble inspirują dzieci do kreatywnego korzystania z przestrzeni.

*

Pufy Slumber / projekt: Aleksandra Gaca / producent: Casalis

Gdy na nich usiądziesz – otulą cię, gdy wstaniesz – powrócą do pierwotnego kształtu. Pufy Slumber przyciągają wzrok jasnymi i ciemnymi akcentami. Wyglądają jakby ktoś zrobił je na drutach, ich obicie powstało jednak na maszynie tkackiej. Trójwymiarowe tkaniny to specjalność projektantki Aleksandry Gacy. Na pokrycie pufy wybrała miękką mieszankę jagnięcego moheru i wełny z merynosów. Pufy są dostępne w 12 kolorach, od odcieni naturalnych po te modne i wyraziste.

*

Stół L3 / projekt: Marek Krajewski / producent: ONDESIGN

Stół L3 do samodzielnego montażu, szybkiego składania i rozkładania oraz przechowywania w stanie rozłożonym, przeznaczony jest do użytkowania wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Blat z płyty HPL jest odporny na warunki atmosferyczne i łatwy w utrzymaniu czystości, a nogi wykonane z drewna jesionowego, zabezpieczone olejem naturalnym, gwarantują trwałość i długoletnie użytkowanie stołu.

*

Stół i krzesło Polonia / projekt: Jadwiga Husarska Chmielarz i Paged Design Team / producent: Paged Meble Założeniem projektowym zestawu Polonia było myślenie o niewielkich przestrzeniach, dlatego też stół i krzesło, dzięki dokładnie przemyślanej konstrukcji, mogą się sztaplować aż do 8 sztuk. Charakterystyczne toczone nogi i kształt blatu sprawiają, że forma jest przyjazna, a zarazem wytrzymała.

*

Stolik Łoś / projekt: Małgorzata Malinowska, Filip Ludka, Tomasz Kempa (Tabanda) / producent: Tabanda

Ozdobne nogi stolika zbudowane są z powtarzającego się modułu ze sklejki brzozowej. Kompozycja 4 modułów to organiczna forma, przypominająca poroże łosia. W celu ekonomicznego wykorzystania materiału, elementy zostały połączone ze sobą jak puzzle, a szklany blat dodatkowo uwydatnia wdzięk konstrukcji.

*

Meble Ogrodowe Limeryk / projekt: Tomasz Augustyniak / producent: DeliviéKolekcja Limeryk składa się ze stołu z corianowym blatem oraz trzech rodzajów metalowych krzeseł, z których każde ma swój indywidualny, wyrazisty charakter. Pierwsze jest najprostsze, nowoczesne i nienachalne, drugie – odważne, o zaskakującej formie siedziska, trzecie nawiązuje stylistyką do klimatu ogródków kawiarnianych z lat 60. Ta kolekcja wskrzesza ducha szalonych lat 60. nie tylko we wzornictwie.

*

Nawierzchnia brukowa Stream Line / projekt:  Jerzy Dobrzański / producent: Libet S.A. Stream Line to kostka brukowa inspirowana zjawiskami zachodzącymi w naturze, w tym przypadku linią meandrującej rzeki, ruchem strumienia wody. Celem artystycznym było stworzenie elementu nawierzchni brukowej, którego moduł dawałby szerokie możliwości układu i kompozycji, a jednocześnie, przez swoją organiczną formę, łączyłby beton z elementami natury – trawą, piaskiem, wodą. Zestawienie poszczególnych modułów w sposób jak najmniej widoczny nadaje całej kompozycji płynności i spójności.

*

Piekarnik Zen / projekt: Code Architecture & Design Sp z o.o. / producent: Amica Wronki S.A.Piekarnik Zen został stworzony z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie spokój i harmonię. Projekt odwołuje się do japońskiej tradycji minimalizmu i na tej podstawie kreuje zupełnie nowy trend we wzornictwie. Do produkcji użyto unikalnych materiałów – front wykonano z matowego szkła w kolorze białym lub czarnym, zaś dodatki z naturalnego drewna. Urządzenie stanowi odpowiedź na oczekiwania i potrzeby użytkownika, a także spełnia wyobrażenia o domu jako bezpiecznej przystani, gdzie panuje pełna harmonia.

*

Wanna Liva / projekt: MOWO Studio / producent: Marmorin Sp. z o.o. Powstanie kolekcji Liva zostało zainspirowane poszukiwaniem nowej formy dla klasycznej wanny wolno stojącej na nóżkach. Dzięki zachowaniu ergonomicznego kąta w oparciu oraz zastosowaniu gładkiego, ciepłego w dotyku materiału, wanna gwarantuje optymalny komfort kąpieli. Precyzyjnie dobrane proporcje nóg i misy oraz detal wydobyty w płynnym przejściu pomiędzy tymi elementami, nadają jej łagodnego, harmonijnego wyglądu.

*

Futura Black Collection / projekt: Studio Colorofon / producent: Bisk

Futura – kolekcja akcesoriów łazienkowych, armatury i zestawów natryskowych to mocne, wręcz architektoniczne bryły i nowoczesne technologie zaprojektowane z dbałością o ochronę środowiska naturalnego. To produkty adresowane do klientów ceniących zaawansowane technologie oraz dopracowane wzornictwo. Oryginalna, mocno osadzona w modernistycznym nurcie wzornictwa zachodnioeuropejskiego linia kolekcji jest wynikiem współpracy BISK z młodymi, polskimi projektantami ze studia COLOROFON.

*

Tapety / projekt: Justyna Medoń / producent: Red Poppy

Tapety i tkaniny Red Poppy dedykowane są indywidualnym klientom, świadomym swoich potrzeb, śmiałym, a przede wszystkim ceniącym artystyczne rękodzieło. Charakteru poszczególnym projektom nadają odręcznie narysowane wzory oraz drobne, dopracowane wykończenia, odważne rozwiązania kolorystyczne oraz przemyślane kompozycje.

*

Kolekcja Circus / projekt: Marek Mielnicki / producent: Porcelana Kristoff Inspiracją kolekcji stał się cyrk – zjawisko o wielowiekowej tradycji, które znika na naszych oczach. Cyrk, jak i kolorowa epoka, do której należy – epoka królów i niewolników, tradycji i rewolucji, magii i religii, odchodzi w zapomnienie, a wraz z nim klauni, treserzy, kuglarze, tancerki na linie i poskramiacze dzikich zwierząt. To próba zatrzymania odchodzącej epoki na szlachetnym materiale, jakim jest porcelana, od zawsze kojarzącym się z czymś delikatnym i kruchym.

*

Misa Moon / projekt: Arkadiusz Jaworski / producent: Mops Design

Misa Moon została zaprojektowana z myślą o serwowaniu owoców, sałat, pieczywa czy ponczu. Ręczne wykonanie z porcelany Lomoges oraz „księżycowy” deseń, nadaje jej szczególnego charakteru, dzięki czemu może stać się ozdobą stołu. Inspiracją do powstania misy jest estetyka lat 60.

*

Carbo-Koziołki do sztućców / projekt:  Zofia Strumiłło-Sukiennik, Anna Łoskiewicz-Zakrzewska / producent:  Beza Projekt s.c.

Carbo to zestaw 6 podstawek pod sztućce z węgla kamiennego. Materiał, z którego wykonano sztućce nawiązuje do bogactwa polskich pokładów zasobów naturalnych, ich forma – do odwiertów wykonywanych przy wydobywaniu surowców. Carbo to przedmiot, który urozmaica wygląd stołu i pozwala na odkładanie sztućców pomiędzy daniami jednego posiłku. Projekt został zrealizowany dla Ministerstwa Zdrowia z okazji Prezydencji Polski w Unii Europejskiej.

*

Mleko i Miód / projekt: Zofia Strumiłło-Sukiennik, Anna Łoskiewicz-Zakrzewska / producent: Beza Projekt s.c.

„Mleko i Miód” to zestaw zaprojektowany dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych z okazji Prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Służy do przygotowania tradycyjnego napoju: mleko z miodem. W skład zestawu wchodzą: miód, kubek, łyżeczka do miodu oraz podstawka z przepisem na napój. Projekt inspirowany jest motywami zaczerpniętymi z polskiej tradycji i kultury ludowej. Porcelanowy kubek swoją formą nawiązuje do wiejskiej kanki na mleko, z kolei łyżka ma kształt pióra wieszcza opisującego krainę mlekiem i miodem płynącą.

*

Książka Wszystko Gra / autor: Anna Czerwińska-Rydel / opracowanie graficzne: Marta Ignerska / Wydawnictwo Wytwórnia

Książka dla dzieci wprowadzająca młodego czytelnika w świat orkiestry symfonicznej. Jest tuż przed koncertem, słychać strojenie orkiestry. Każdy muzyk i instrument pokazują swoje możliwości. Niezwykłe ilustracje sprawiają, że niemal słyszymy ich dźwięk. Znakomita okazja do obcowania dzieci ze sztuką i wstęp do edukacji muzycznej.

*

Książka M.O.D.A / autor: Katarzyna Świeżak / ilustracje: Katarzyna Bogucka / Wydawnictwo Dwie Siostry

Książka opowiada o tym, co ciekawego zdarzyło w modzie w ciągu ostatnich 150 lat. Czytelnicy przeczytają o związanych z nią miejscach, osobach i wydarzeniach. Poznają najciekawsze i najbardziej zwariowane pomysły projektantów mody, a także dowiedzą się, skąd wzięły się ubrania, bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia: dżinsy, spódniczka mini czy buty na obcasie.

*

Seria książek Mistrzowie Ilustracji / różni autorzy / Wydawnictwo Dwie Siostry

Seria „Mistrzowie Ilustracji” służy przywołaniu najlepszych tradycji polskiej grafiki książkowej. Ukazują się w niej reedycje ponadczasowych hitów literatury dziecięcej zilustrowanych przez najwybitniejszych przedstawicieli polskiej szkoły ilustracji. Seria ta zdobyła uznanie specjalistów rynku księgarskiego, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia przyznane wydawnictwu za jej koncepcję i wysoki poziom edytorski.

*

Książka Kropka Pe El – Przewodnik po Polsce dla dzieci / autor: Andrzej Paulukiewicz / ilustracje: Dominik Cymer, Rafał Szczepaniak / Wydawnictwo Dwie Siostry

„Kropka pe el” to 55 bogato ilustrowanych rozdziałów przedstawiających najciekawsze miejsca z całego kraju, wybrane specjalnie z myślą o małych turystach. Opisuje perełki dzikiej przyrody, zabytki, historyczne miasta i nowoczesne budowle, miejsca piękne, zadziwiające i zabawne. Książka zawiera również praktyczne informacje, dane teleadresowe i linki do stron internetowych – wszystko, co może przydać się przy planowaniu podróży.

*

Książka Żożo i Lulu / autor: Elisabeth Duda / ilustracje: Agata Dudek / opracowanie graficzne: Małgorzata Frąckiewicz / Poważne Studio / Wydawnictwo Dookoła Świata

„Żożo i Lulu” opowiada historię paryskiego rodzeństwa, które wraz z wujkiem Charlesem, na nowo odkrywa Paryż, przeżywając niezliczoną ilość niezwykłych i fascynujących przygód. Książka powstała, by w atrakcyjny sposób przybliżyć polskim dzieciom zwyczaje, kulturę i codzienne życie ich rówieśników z innego kraju. W książce opisana została autentyczna trasa, którą można odtworzyć na umieszczonej w środku mapie lub podczas wycieczki do stolicy Francji.

*

Klocki Drewniane / projekt: Katarzyna Turczyńska i Rafał Jarmołowski / producent: Kaszubebe

W skład kompletu Kaszu Kwiaty wchodzą cztery rodzaje układanek. Każda z nich tworzy kompozycję kwiatu inspirowanego haftem kaszubskim. Poprzez zabawę dziecko poznaje polską kulturę narodową i tym samym rozwija kreatywność oraz zdolność kreowania przestrzennych form dzięki modułowej formie dowolnego zestawu. To projekt promujący nurt etno dizajnu dla dzieci.

*

Domek dla Lalek / projekt: Małgorzata Drozdowska, Agnieszka Klimczak-Pyryt, Bogusław Saganowski / producent: Miniio

Miniio to nowoczesne domki dla lalek, stworzone z miniatur przedmiotów, jakimi sami chcielibyśmy się otaczać – od prostych brył domów, aż po meble wykonane z litego drewna dębowego. Twórcy wychodzą z założenia, że kiedy jest się dzieckiem, nie ma nic poważniejszego niż zabawa, dlatego też do zabawek należy podchodzić z należytą powagą. Domek jest dostosowany do najbardziej kochanej i budzącej największe kontrowersje lalki świata – Barbie.

*

Książeczka White & Black / projekt: Maja Ratyńska / producent: White & Black

Biało-czarna, harmonijkowa książeczka została stworzona z myślą o dzieciach już od pierwszych chwil ich życia. Podczas zabawy szeleści, przyciągając uwagę najmłodszych, a wzory zastosowane w projekcie pozytywnie wpływają na ich rozwój psychoruchowy. Barwniki użyte do produkcji nie powodują alergii. Produkt szyty ręcznie, materiał posiada certyfikat „Bezpieczny dla Dziecka”.

*

Zabawki z tektury: kołyska, pralka, szafeczka, kuchenka / projekt: Farida i Krzystof Dubiel / producent: Trzy myszy

Dzieci potrzebują przestrzeni, w której tworzą swój świat, a także narzędzi do rozwoju manualnego i artystycznego. Przeciwwagą dla bardzo kolorowych, wręcz pstrokatych zabawek, które znaleźć można w sklepach, są tekturowe projekty, które nadają się do samodzielnego ozdobienia przez dzieci. Rodzice razem z dziećmi tworzą z płaskich kartonów przestrzeń do kolejnej zabawy, a bawiąc się razem, budują i umacniają wzajemną relację.

*

Hocki-klocki tekturowe / projekt: grupa projektowa Od Rzeczy / producent: Od Rzeczy

HOCKI to tekturowe klocki konstrukcyjne służące do zabawy w domu i plenerze. Zostały zaprojektowane tak, by nie zagłuszać dziecięcej kreatywności nadmiarem bodźców, lecz dawać pole do popisu dla wyobraźni. HOCKI, choć oparte na prostym pomyśle, nie są zabawką oczywistą-wymagają zaangażowania intelektualnego, zachęcają do zabawy w grupie, uczą współpracy, sprzyjają integracji. Czysta powierzchnia klocków zaprasza do kreacji: malowania po niej, ozdabiania, wycinania.

*

Seria Kubków Barowych / projekt: Mamsam (różni projektanci) / producent: Mamsam

Zadanie projektantów było dość proste – stworzenie logotypów, które mogłyby oszukiwać, używając oryginalnych wzorów z PRL. Te, które nasze pokolenie zapamiętało, jako pierwszy „graphic design” w swoim życiu, obserwowany z (bardzo niskiej) perspektywy stołu przy śniadaniu w przedszkolu oraz te, które miło kojarzą się z posiłkami na stołówkach w wakacyjnych ośrodkach wypoczynkowych. Treści haseł ewoluowały często w trakcie pracy, by lepiej pasować do strony wizualnej logo.

*

Nadruki na koszulki / różni projektanci / producent Pan tu nie stał

Produkty „Pan tu nie stał” inspirowane są estetyką rodem z lat 60 i 70. Przygotowanie projektów odbywa się w całości lokalnie – od produkcji dzianiny, szycia, nadruków, po tworzenie detali i dodatków w postaci wszywek, guzików, skórek. Flagowe produkty – t-shirty z nadrukami – czerpią ze zwrotów, słów i powiedzeń kiedyś popularnych, a dziś zapomnianych i nieużywanych.

*

Boho Collection / projekt: Małgosia Bochenek / producent: Boho

Boho nie tworzy cyklicznych kolekcji. Większość modeli jest na stałe w sprzedaży, choć każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju. Nie ma dwóch takich samych bluz czy par spodni. Różnią się tkaniną lub drobnym detalem, ponieważ kluczowa dla tej marki jest wyjątkowość. Tkaniny, z których powstają ubrania, to przetworzone zasłony, narzuty, pościel lub najwyższej jakości naturalne tkaniny, takie jak jedwab czy tencel.

*

Fartuchy Cookie / projekt: Justyna Nakielska, Sylwia Rękawek / producent: COOKie

COOKie stworzyło ubrania do gotowania, zaprojektowane w formie wygodnych sukienek, uszytych z naturalnej, mocnej, surowej bawełny. Projekty powstały z myślą o tych, którzy chcą łączyć elegancję z komfortem, a przede wszystkim wyglądać atrakcyjnie nawet w kuchni.

*

Florama – Ogród / projekt: Florabo / producent: Pracownia Florabo

Florama to samowystarczalny, mobilny, zielony, żywy obraz. W ramie ulokowane zostały włókninowe doniczki z ziołami lub roślinami ozdobnymi. Można ją zawiesić lub postawić. W kuchni dostarcza świeżych ziół, w biurze oczyszcza i nawilża powietrze, w miejscach użyteczności publicznej stanowi niepowtarzalny element dekoracji wnętrz.

*

Kwartalnik 2+3D / projekty okładek / różni projektanci / producent (wydawca): Rzecz Piękna Fundacja Rozwoju Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie oraz 2+3D Spółka z o.o.

2+3D to kwartalnik projektowy poświęcony grafice użytkowej i wzornictwu przemysłowemu. Istnieje na rynku od 2001 r. Podzielony na 3 części, prezentuje najważniejsze projekty graficzne, przybliża sylwetki wybranych projektantów, porusza zagadnienia interdyscyplinarne, które wyposażają ten zawód w narzędzia pracy.

*

Rowery / projekt: klient / producent: Manufaktura Fera Bikes

Od początku działalności Manufaktura FeraBikes tworzy rowery niepowtarzalne, o oryginalnym wyglądzie, wyposażone w części wysokiej jakości, wykonane z dużą precyzją. Każdy z rowerów jest składany i lakierowany ręcznie, stąd istnieje wiele możliwości aranżacji i zestawiania kolorów wyposażenia. Ceniąc oryginalną twórczość klientów, kierują się hasłem „Twój rower – Twój wybór”.

*

40 000 malarzy / Seria książek dla Wydawnictwa 40 000 Malarzy / projektant: Aleksandra i Daniel Mizielińscy – Hipopotam Studio / producent:  Wydawnictwo 40 000 malarzy

Wydawnictwo 40 000 Malarzy publikuje książki z zakresu sztuki współczesnej i krytyki sztuki, a także architektury i designu. Projektanci dołożyli wszelkich starań, by były to książki „kompaktowe”, poręczne, o eleganckiej szacie graficznej, ale jednocześnie nowoczesne i rozpoznawalne na pierwszy rzut oka. Tak też się stało – surowa, wyrazista okładka jest dziś znakiem rozpoznawczym Wydawnictwa 40 000 Malarzy i skrywa w sobie klasycznie zaprojektowane wnętrze.

*

Pościel / projekt: Agnieszka Czajkowska / producent:  Color Stories

Pościel projektu Agnieszki Czajkowskiej-Starzyk to propozycja dla wielbicieli klasyki i wysmakowanej elegancji w wydaniu dziecięcym. Proste wzory, starannie dobrana kolorystyka, dbałość o szczegóły i precyzja wykończenia widoczne są w każdym detalu kołderek.

*

Kolekcja Biżuterii Machiny / projekt: Anna Orska / producent: Orska

Pracujące trybiki, zawiłe układy, systemy przełożeń i środki ciężkości uzależniają swoim warczeniem, mruczeniem i stukaniem. Nieustannie pragniemy je ulepszać i wymieniać na nowe, „stare”, skazując na zapomnienie. Może je rozebrać i wykorzystać do wyższych celów? Kolekcja Machiny to instalacje kolczyków i skomplikowane systemy wisiorów, taśmociągi bransolet i pierścienie, które zamieniają maszyny, w niezwykłe wzory biżuterii.

*

Doczepiane grzywki/ projekt i producent: Jaga Hupało

Dopinane grzywki to kreatywne instalacje fragmentu fryzury. Projekt może być wykonany w trzech wariantach kolorystycznych – czarnym, brązowym i blond oraz daje możliwość indywidualnego doboru kształtu. Grzywkę dopina się za pomocą dwóch spinek.

*

Badge (znaczki) do włosów / projekt i producent: Jaga Hupało

Projekt zainspirowany klasycznym badgem, lecz w rewolucyjnym wydaniu. Dzięki specjalnej spince i delikatnemu magnesowi łatwo przymocować go do pasma włosów, tworząc oryginalne fryzury. Wzory zaprojektowane przez Jagę Hupało stanowią korespondencję indywidualizmu z powszechnością. Konfrontują w sobie akordy twórczych emocji z dążeniem do technicznej perfekcji, zamykając je w harmonijnej kompozycji.

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.