Odwrócenie ról – wizualizacja jako metoda zmiany – warsztaty

* KATOWICE
* warsztaty: Odwrócenie ról – wizualizacja jako metoda zmiany
* 22-24 lutego 2013 r.

*

Medialab Katowice i Instytucja Katowice – Miasto Ogrodów organizują warsztaty Odwrócenie ról: wizualizacja jako metoda zmiany – warsztaty Marka Kultysa i Liny Aue Pogatschnigg w ramach Open Data Day.

Odwrocenie_rol

Koncepcja warsztatów

Czy proces wizualizacji może być odwrócony w taki sposób, by dostarczał informacji nie o tym, jak świat i procesy w nim zachodzące wyglądają obecnie, lecz o tym co zrobić, by w przyszłości wyglądały tak, jak sobie wymarzymy?

Warsztat jest próbą połączenia projektowania informacji i designu spekulatywnego. Jego celem jest odwrócenie tradycyjnej roli wizualizacji tak, by móc ją wykorzystać w sposób zadaniowy, a nie opisowy, jak to zazwyczaj ma miejsce. Wizualizacje staną się dzięki temu narzędziem poznawczym, będą narzędziem spekulacji i miejscem testowania fikcyjnych pomysłów i koncepcji, które umożliwią wprowadzenie wybranych zmian w mieście.

Zapisy:  do 9 lutego 2013 r. Udział bezpłatny.

Więcej informacji i formularz do zapisu

 

Open Data Day w Katowicach
Katowickie obchody ogólnoświatowego Open Data Day są trzydniowym spotkaniem aktywistów miejskich, projektantów i programistów, którzy pracują z danymi na temat miasta, przygotowując aplikacje i wizualizacje odpowiadające na ważne problemy lokalnej społeczności. W programie kilka warsztatów, prezentacje oraz afterparty w Klubokawiarni Sienkiewicza 27.

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.