Paweł Kuczyński – rysunki satyryczne

* ŁÓDŹ
* Owoce i Warzywa klubokawiarnia, ul. Traugutta 9
* wystawa: Paweł Kuczyński – rysunki satyryczne
* 28 marca – 18 kwietnia 2013 r.

*

Paweł Kuczyński jest mistrzem rysunku satyrycznego. W ciągu ostatnich lat stał się jednym z najczęściej nagradzanych rysowników na świecie.

Paweł Kuczyński

Paweł Kuczyński

Jest laureatem 92 międzynarodowych nagród i wyróżnień, zdobywcą złotego (2006) i srebrnego (2010) medalu Kyoto International Cartoonist Congress, drugiej nagrody World Press Cartoon Sintra 2011, zwycięzcą 47. International Cartoonfestival Knokke-Heist w Belgii (2008).

Paweł Kuczyński, Basen

Paweł Kuczyński, Basen

Jak pisze o nim January Misiak: „Kuczyński stworzył styl niepowtarzalny. Mroczny realizm rysunku, podparty najwyższej próby techniką wykonania wykorzystał w służbie żartu, wnosząc do rysunku satyrycznego zupełnie nową jakość. Jego perfekcyjny rysunek nie sugeruje nawet, że opowiada dowcip. Jest śmiertelnie poważny. Intensywność cienia nie pozostawia złudzeń, że reprezentuje styl noir. Najistotniejsze jednak w jego twórczości jest to, że ta perfekcja i powaga stanowią jedynie tło dla gagu ukrytego w treści.”

Paweł Kuczyński, Kalendarz biednych

Paweł Kuczyński, Kalendarz biednych

W pracach, które prezentowane są w Owocach i Warzywach Kuczyński w sarkastyczny sposób komentuje współczesną rzeczywistość – głównie rozwarstwienie ekonomiczne, nierówności społeczne, uprzedzenia i stereotypowe myślenie, bezwzględny świat polityki i ludzką znieczulicę.

Paweł Kuczyński, Human Rights

Paweł Kuczyński, Human Rights

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.