Podgórze: Odwróć perspektywę! – konkurs Fresh Zone 2013

(termin: do 14 kwietnia 2013 r.)

*

Podgórze: Odwróć perspektywę! – to temat przewodni tegorocznej edycji konkursu Fresh Zone, adresowanego do studentów i absolwentów akademii sztuk pięknych, architektury oraz uczelni wyższych posiadających kierunki artystyczne. Na projekty czekamy do 14 kwietnia, a autorzy maksymalnie trzech najciekawszych projektów otrzymają po pięć tysięcy złotych na ich realizację w ramach Grolsch ArtBoom Festivalu (7-28 czerwca), oczywiście na terenie Dzielnicy XIII Podgórze w Krakowie.

Fresh_Zone

- Podgórze przeżywa renesans, staje się modne i zaczyna tętnić życiem, jest dzielnicą z ogromnym potencjałem, uwielbianą przez artystów. W tej sytuacji wskazanie tej właśnie dzielnicy jako tematu przewodniego konkursu Fresh Zone i całego Grolsch ArtBoom Festivalu było dla nas naturalnym wyborem – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Fresh Zone stworzono z myślą o umożliwieniu najmłodszemu pokoleniu artystów debiutujących w świecie sztuki prezentacji swoich prac. Tak jak w poprzednich edycjach, także w tym roku w konkursie Fresh Zone mogą wziąć udział zarówno interdyscyplinarne kolektywy, jak i indywidualni artyści. Co ważne, żaden z uczestników, w chwili składania dokumentacji konkursowej nie może mieć więcej niż 30 lat.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy prace wykonane w dowolnej formie i technice. Do projektu należy dołączyć: krótki opis merytoryczny, specyfikację techniczną, opis realizacji, uzasadnienie wyboru miejsca realizacji projektu i jego wizualizację w konkretnej przestrzeni Podgórza (plik graficzny w formacie .pdf lub .jpg), a także plan działania związany z próbą pozyskania aprobaty i wsparcia ze strony użytkowników przestrzeni, w której zrealizowany zostanie projekt.

Dodatkowo należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a całość przesłać do 14 kwietnia na adres freshzone[@]artboomfestival.pl. To, co szczególnie ważne: projekt musi powstać specjalnie na Fresh Zone, nie może być wcześniej zgłoszony ani prezentowany w innym konkursie.

Oceniająca zgłoszone prace kapituła konkursowa będzie premiować: uwzględnienie charakteru i specyfiki miejsca, interakcję z odbiorcą, interdyscyplinarność, innowacyjność, a także nawiązanie do tematu przewodniego konkursu.

Nagrodzone projekty co roku są realizowane w ramach odbywającego się w czerwcu w Krakowie Grolsch ArtBoom Festivalu i co roku spotykają się z ogromnym zainteresowaniem publiczności i mediów.

Regulamin konkursu i więcej informacji

*

Month: Year:
« Prev July 2018 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
            1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
         
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.