Polscy designerzy dla projektu Folk daje uśmiech


Folk - to motyw przewodni projektu, For Kids - to dzieci, dla których zorganizowany został projekt. Folk daje uśmiech to nazwa właśnie rozpoczętej akcji, której celem jest wsparcie onkologicznego oddziału dziecięcego w Centrum Matki i Dziecka w warszawskim szpitalu przy ulicy Kasprzaka. Projekt polegać będzie na wspólnym stworzeniu przez uczestniczących w projekcie designerów kolekcji zainspirowanych szeroko rozumianym „motywem folkowym”. Inicjatorem i kuratorem akcji jest marka GOSHICO.


W Warszawie na ulicy Kasprzaka znajduje się onkologiczny oddział dziecięcy, w którym pomoc znajdują zarówno kilkumiesięczne dzieci, jak i nastolatki. Razem z siostrą miałyśmy ogromną przyjemność poznania tych młodych ludzi oraz ich rodziców i lekarzy. Sprzęt i pomoc medyczna są na najwyższym poziomie. Na oddziale panuje atmosfera serdeczności, ale od pierwszego momentu uderzają duże braki w wyposażeniu, które mogłoby owym małym pacjentom uprzyjemnić ten trudny czas. Aż trudno uwierzyć, że w dzisiejszych czasach w sali grupowej stoi mały telewizorek z ruchomą anteną z lat 90. oraz video z kasetami. W telewizji często widujemy świetnie wyposażone oddziały dziecięce, takie w których łatwiej znosi się długotrwałe leczenie.  Pomyślałyśmy – możemy pomóc! – mówi Małgo Kotlonek, która wraz z siostrą Agnieszką  jest właścicielką firmy GOSHICO.

Akcja potrwa do połowy października. Do akcji włączyło się wielu polskich designerów, którzy zainspirowani motywem folkowym do końca sierpnia stworzą własne projekty. Wszystkie zostaną zaprezentowane na specjalnie zorganizowanej wystawie, która będzie punktem kulminacyjnym projektu. Następnie projekty zostaną przekazane na aukcję. Uzyskane pieniądze zostaną przekazane warszawskiemu szpitalowi na ulicy Kasprzaka. Marka Goshico organizuje całą akcję w porozumieniu z Fundacją Spełnionych Marzeń, która opiekuje się dziećmi z chorobami nowotworowymi m.in. z onkologicznego oddziału dziecięcego Centrum  Matki i Dziecka.

Pomysł projektu rodził się wiele miesięcy i ewoluował wielokrotnie. Ostatecznie postanowiłyśmy zaprosić do współpracy artystów, których twórczość znamy i lubimy. Polska i światowa sztuka ludowa bardzo często bywa inspiracją dla każdego z nas, dzięki czemu współczesny design wyróżnia się ciekawym wzornictwem i kolorystyką. Tworzymy, a tym samym dajemy dużo radości i uśmiechu naszym klientom. Doszłyśmy więc do wniosku, że skoro zostałyśmy obdarzone takimi możliwościami, czemu nie pójść o krok dalej. Postanowiłyśmy więc wspólnie z pozostałymi designerami wykorzystać swoje talenty i podarować uśmiech dzieciom, które naprawdę go potrzebują – dodaje Małgo Kotlonek, projektantka GOSHICO.

Obecnie artyści tworzą swoje dzieła, więc już za chwilę będziemy mogli poznać pierwsze projekty.

Oto lista zaangażowanych w projekt designerów:

Goshico
Alina Tyro-Niezgoda
Karina Królak
Dominika Bojko
Viola Lee
Bogusław Śliwiński
Joanna Rusin
MOHO Design
J. Sobiepanek
Nuskuart
PROTEIN DESIGN
Laskowscy Design
Magdalena Godawa
Lumière Essence Małgorzata Baj
Karolina Szeląg
Poliszdizajn
Aga Pou
Monika Jaworska
Lew Jarmołowicz

Zapraszamy do śledzenia nas na facebooku: For Kids- Folk daje uśmiech

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.