Polski street art 2 / Między anarchią a galerią – książka i spotkanie w Krakowie

* KRAKÓW
* MOCAK – Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, ul. Lipowa 14
* spotkanie: Polski Street Art 2 / Między anarchią a galerią
* goście: Elżbieta Dymna i Marcin Rutkiewicz (autorzy książki)
* prowadzenie: Artur Wabik

* 15 listopada 2012 r. (czwartek), godz. 17.00

*

W MOCAK-u odbędzie się spotkanie z Elżbietą Dymną i Marcinem Rutkiewiczem – autorami książki Polski Street Art 2 / Między anarchią a galerią.

Polski Street Art 2 / Między anarchią a galerią to trzecia z serii książek o tym zjawisku, wydawana przez Fundację Sztuki Zewnętrznej i wydawnictwo Carta Blanca. Pierwsza, Polski street art, prezentowała dokonania kilkudziesięciu interesujących artystów ulicznych, działających w naszym kraju. Druga, Graffiti w Polsce 1940–2010, przybliżała nasze mało znane, ponad 70-letnie tradycje ulicznej aktywności. Trzecia jest kompletnym portretem samego zjawiska, które w ciągu ostatnich dwóch lat przeszło gwałtowny proces dojrzewania, oraz diagnozą jego aktualnego stanu. Książka rzuca nowe światło na granice gatunku, przybliża uliczne style i techniki twórcze, ich genezę, napotykane postawy artystyczne, toczące się spory definicyjne i wewnętrzne linie podziałów. Na tym tle zaprezentowane zostały sylwetki i prace kilkudziesięciu artystów, jedynie częściowo znanych z wcześniejszych publikacji.

Między anarchią a galerią to pozycja zarówno dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej, jak i dla tych, którzy po prostu lubią patrzeć. Blisko 1.000 w większości nie publikowanych zdjęć i kilkanaście autorskich tekstów wyczerpująco opisuje ten najbardziej wpływowy nurt sztuki przełomu tysiącleci.

Publikację zrealizowano dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Wydarzenia artystyczne - sztuki wizualne”.

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.