Polski street art w Austrii czyli ETAM Cru w Wiedniu

* WIEDEŃ
* INOPERAbLE Gallery, Burggasse 24
* wystawa: ETAM Cru
* 6 września – 20 października 2012 r.

*

ETAM Cru to duet artystów graffiti plasujący się w ścisłej czołówce polskich reprezentantów sztuki ulicznej. Tworzą go Bezt (Mateusz Gapski) i Sainer (Przemysław Blejzyk). Prace polskich artystów można będzie oglądać w INOPERAbLE Gallery w Wiedniu, galerii, której priorytetem jest współczesna kultura miejska oraz street art.

Wiedeńska wystawa to pierwsza prezentacja polskiego duetu w Austrii. Podczas swego pobytu w Wiedniu na początku września młodzi artyści zostawią ślad także w przestrzeni publicznej austriackiej stolicy: na fasadzie domu przy ul. Westbahnstraße 42 i na ścianach stoisk na znanym wiedeńskim targu Naschmarkt.

Prace ETAM Cru wyróżniają się techniką rysunku i mistrzowskim opanowaniem narzędzi: sprayu, farb akrylowych i olejnych. Wyczucie formy i koloru widać zarówno na wielkoformatowych pracach zdobiących fasady budynków, jak również na tradycyjnych płótnach. Prace ETAM Cru fascynują także dlatego, że łączą klasyczne malarstwo z ilustracją i sceny realistyczne z elementami pop-kultury.

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.