Poznaj moje wnętrze

* WARSZAWA
* Galeria 3678, ul. Mazowiecka 11 a
* wystawa: Poznaj moje wnętrze
* 7-16 maja 2012 r.

*

Wystawa “Poznaj moje wnętrze” to przegląd prac studentów ASP Wydziału Architektury Wnętrz. Obejmuje ona prace z dziedziny projektowania wnętrz, wystawiennictwa, architektury, komunikacji wizualnej, mebla, jak i sztukę czystą – malarstwo i rzeźbę.

Tytułowe wnętrze odnosi się do specjalizacji wydziału, jak również do emocji i osobowości autorów, które przekazują poprzez swoje prace. Chcą oni pokazać zwiedzającym część siebie za pomocą gry form, przestrzeni i koloru.

Ekspozycja jest od początku do końca inicjatywą studencką. Zazwyczaj ich projekty są prezentowane na wystawach końcoworocznych, organizowanych przez innych. Tutaj natomiast jest to ich własne spojrzenie na swoje prace.

Prace są eksponowane w innej konwencji niż zazwyczaj. Nie ma tu sztywnego podziału na pracownie, lecz projekty z różnych dziedzin sztuki są zestawione razem. Zastosowane kategorie mają charakter bardziej plastyczny, a wyznacznikiem jest tu kolor, forma, faktura. Projekty użytkowe oraz malarstwo i rzeźba uzupełniają się nawzajem. Często stają się one przez to bardziej wyraziste, silniej działają.

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.