Profesjonalna Amatorszczyzna – warsztaty z AZE design

* BIAŁYSTOK
* Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2
* warsztaty: Profesjonalna Amatorszczyzna, transfer 2
* prowadzący: AZE design

* 11 maja 2012 r. (piątek), godz. 16.00-18.00
* 12 maja 2012 r. (sobota), godz. 11.00-16.00
* 13 maja 2012 r. (niedziela), godz. 11.00-14.00

*

Przez trzy dni uczestnicy warsztatów, pod okiem projektantów studia AZE design, będą pracowali nad rozwiązaniami przestrzenno-meblowymi przeznaczonymi do remontowanej sali edukacyjnej Galerii Arsenał. Bazując na ofercie materiałów drewnopochodnych sponsora projektu, firmy Pfleiderer, uczestnicy warsztatów sprawdzą, jakie efekty może dać skrzyżowanie profesjonalnej wiedzy i praktycznego doświadczenia ze spostrzegawczością i wrażliwością projektantów-amatorów.

Projekty powstałych rozwiązań zostaną zaprezentowane w Noc Muzeów 19/20 maja 2012 r. w Galerii Arsenał podczas wystawy podsumowującej efekty warsztatów.

Potencjalni uczestnicy warsztatów: studenci architektury wnętrz, architekci wnętrz, amatorzy architektury i designu.
Zapisy: do 9 maja 2012 r., tel. (85) 744 76 40, e-mail: m.godlewska@galeria-arsenal.pl.

Projekt AZE - obrus MESSYdesign

Projekt AZE design - wieszak TENSE, sklejka brzozowa

AZE design to wszechstronni projektanci, których prace prezentowane były na wielu polskich i zagranicznych wystawach, m.in. w Berlinie, Brukseli, Hongkongu, Londynie, Łodzi, Mediolanie, Paryżu, Pradze, Sztokholmie, Tokio, Tel-Awiwie, Warszawie, Wiedniu, a długa lista publikacji prasowych zawiera m.in. takie tytuły zagraniczne, jak Blueprint, Domus, Wallpaper, Interni, La Republicca, New York Times, Financial Times czy Newsweek. Część projektów wdrażają pod własną marką handlową, która działa w sektorze designu zaangażowanego społecznie, współpracując z osobami wykluczonymi i długotrwale bezrobotnymi. Swoją drogę projektową określają mianem designu świadomego. Inspirują ich codzienne sytuacje oraz zwykłe życie. W swoich projektach sięgają zarówno po stare techniki rękodzielnicze, jak i najnowsze technologie. Łączą je z poszukiwaniem najprostszych rozwiązańi intelektualną refleksją. Projektowane przez nich przedmioty prowokują konsumenta do myślenia, a nie wyłącznie ich używania… www.azedesign.pl

Projekt kolektyw PLecy (AZE design i BETON), 2010 - zestaw meblowy 3DIABŁY

Plac Zabaw Arsenał to wielopłaszczyznowy program edukacyjny realizowany pod tą nazwą od 2006 r. Od 2009 r. większość spotkań i zajęć warsztatowych odbywa się w wydzielonej do tego celu przestrzeni galerii, znajdującej się na parterze siedziby Galerii Arsenał przy ul. A. Mickiewicza 2 (jest dostępna dla osób niepełnosprawnych). Inspiracją do nazwania programu edukacyjnego w ten sposób zaczerpnięta została z pracy Macieja Kuraka z 2005 r.  „Samowystarczalny Plac Zabaw Nr. 1 w Białymstoku” pokazywanej w przestrzeni Ogródka Jordanowskiego przy ul. Mickiewicza w Białymstoku. Kuratorką Placu Zabaw jest Magdalena Godlewska.

Plac Zabaw Arsenał, Emiter, warsztaty multimedialne, 2010

W ramach Placu Zabaw Arsenał zapraszamy na otwarte wykłady z cyklu „Czy sztuka jest potrzebna i dlaczego?” (m.in.: Marii Poprzęckiej, Waldemara Baraniewskiego, Jarosława Suchana, Marii Anny Potockiej, Sebastiana Cichockiego), spotkania autorskie (m.in. z Katarzyną Kozyrą, Mirosławem Bałką, Joanną Rajkowską, Zbigniewem Liberą), promocje książek, projekcje filmowe i wydarzenia specjalne, takie jak np. kiermasz książek artystycznych i o sztuce adresowanych do małych dzieci (odbywający się podczas Światowego Dnia Książki), oraz warsztaty tematyczne dotyczące różnych dziedzin sztuki.

Plac Zabaw Arsenał, Świąteczne nieporządki, warsztaty, 2011

Plac Zabaw Arsenał to przede wszystkim platforma do twórczego i niekonwencjonalnego kontaktu z dziełem sztuki. Do udziału w warsztatach prowadzonych przez wybitnych artystów (np. Anna Konik, Bogna Burska, Marta Deskur, Iza Tarasewicz, Hubert Czerepok, Jacek Malinowski, Kobas Laksa) zapraszamy szerokie grono uczestników, od uczniów i studentów do uchodźców z Czeczenii i emigrantów mieszkających w Białymstoku; od dojrzałych osób zainteresowanych własnym rozwojem po młodzież zgłębiającą techniki sztuki multimedialnej i dorosłych pacjentów będących pod opieką placówek rehabilitacji psychiatrycznej. Każdy znajdzie tu propozycje dla siebie, gdyż to właśnie sztuka daje możliwość rozmowy i analizy skomplikowanych problemów współczesności. Podczas warsztatów prowadzonych przez Annę Konik z młodzieżą pozostającą pod opieką jednej z białostockich świetlic terapeutycznych powstała praca „Gra w miasto” (2009, video, 12 epizodów). Z warsztatów prowadzonych przez Jacka Malinowskiego, na przestrzeni dwóch lat, powstał tryptyk „Trylogia białostocka”.

Plac Zabaw Arsenał od kilku lat jest dofinansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sponsor modernizacji sali Placu Zabaw Arsenał – Grupa Pfleiderer Grajewo S.A.

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.