Red Dot Winners 2012 – SITAG Red Dot Night w Krakowie

* KRAKÓW
* Klub Pauza, ul. Floriańska 18
* wystawa: Red Dot Winners 2012
* 28-29 listopada 2012 r.

*

Gaśnice, sportowe samochody, sztućce, wiertła, nowe technologie, architektura i komunikacja – to tylko niektóre przedmioty czy usługi, które co roku konkurują w Red Dot Design Award - jednym z najbardziej prestiżowych konkursów wzornictwa na świecie. Różnorodność kategorii, w których przyznawane są corocznie „Oscary designu” zainspirowała firmę SITAG Formy Siedzenia – jedną z 11 polskich laureatów, do organizacji multimedialnej wystawy „Red Dot Winners 2012” prezentującej projekty wyznaczające trendy w świecie designu. Multimedialną wystawę oglądać będzie można 28 listopada w Klubie Pauza w Krakowie już od godziny 17.00. Spotkanie z projektantami w ramach Sitag Red Dot Night – od godz. 19.00.

Podczas edycji poznańskiej (w Concordia Design, 20.06.br) Sitag Red Dot Night stało się pretekstem świętowania polskiego sukcesu – 11 nagród Red Dot trafiło w tym roku do rodzimych firm i projektantów. Wydarzenie w Warszawie (Soho Factory, 4.10. br.) uświetnił wykład gościa specjalnego z Essen Mr. Vito Orazhema, jednego z współtwórców międzynarodowego sukcesu Red Dot.

Fotel WOODI

Organizatorzy zapraszają na kolejną edycję wydarzenia: podczas Sitag Red Dot Night w krakowskim Klubie Pauza posłuchać będzie można prezentacji projektantów wyróżnionych nagród w dwóch różnych kategoriach – Product Design i Communication Design. Anna Vonhausen – architekta i dyrektor kreatywna firmy SITAG Formy Siedzenia przybliży historię i zasięg międzynarodowego konkursu oraz kulisy zdobycia nagrody za projekt fotela biurowego Woodi. Kamil Rewieński i Marta Szmyd – tegoroczni laureaci Red Dot Communications Award – opowiedzą, jak krakowskie Mill Studio zdobyło „Oscara designu” za projekt Agilendaraoryginalnego kalendarza dla marki Ericpol.

Na multimedialne rzutniki przeniesione zostały obiekty designu w 21 kategoriach. W podziale na „Living”, „Doing” oraz „Best of the Best” zobaczyć będzie można samochody, sztućce, narzędzia chirurgiczne, wiertła przemysłowe, wreszcie know-how, architekturę i nowe technologie – tegorocznych laureatów Red Dot Design Award.

Prezentacja „Living” pokazuje produkty związane z architekturą, od domu do biura, oświetlenie i naczynia. „Doing” to produkty związane ze światem technologii, transportu czy urządzeń medycznych. Ostatnia prezentacja to krótkie filmy produktów nagrodzonych „Best of the Best” (w sumie aż 58 projekcji) oraz film o projekcie fotela WOODI Anny Vonhausen dla firmy SITAG Formy Siedzenia – jednego z polskich laureatów tegorocznej edycji konkursu.

W ramach wystawy można także zobaczyć album „Red Dot Design Yearbook”, który miał swoją premierę podczas wręczenia nagród 2 lipca w Essen. Dwa tomy „Living” i „Doing” przedstawiają najbardziej aktualne trendy w międzynarodowym projektowaniu produktów i są źródłem inspiracji.

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.