reGeneracja – warsztat koncepcyjny

* LUBLIN
* Przedszkole nr 74, ul. Snopkowska 3/5
* warsztaty: reGeneracja. Warsztat koncepcyjny
* prowadzenie: Katarzyna Szczypior, Jan Kamiński
* 28 lipca 2012 r. (sobota), godz. 11.00-16.00

*

Razem z architektami krajobrazu w ramach akcji „reGeneracja. Warsztat koncepcyjny” zajmiemy się przebudową i aranżacją zaniedbanego ogródka w Przedszkolu nr 74 w Lublinie. Proces projektowania rozpoczniemy od zbadania potrzeb użytkowników ogrodu: przedszkolaków i nauczycieli. Przeprowadzimy wywiady, konsultacje, zapoznamy się z problemami i oczekiwaniami maluchów. Po zebraniu i przeanalizowaniu informacji, przejdziemy do etapu projektowania i praktycznych działań w terenie.

Praktyczna część warsztatu skierowana do uczestników warsztatu koncepcyjnego odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 1 września 2012 r. Warsztaty skierowane są do młodzieży i serniorów.

Udział bezpłatny
Zapisy: Ewelina Kruszyńska, tel. 81 533 08 18, warsztatykultury.pl/lubdesign, formularz zgłoszeniowy: reGeneracja. Warsztat koncepcyjny

Katarzyna Szczypior – urodzona w 1980 r., architektka krajobrazu, od 2005 r. projektantka w pracowni Garden Concept Architekci Krajobrazu, członkini ogólnopolskiego Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu, a także lubelskiej Rady Kultury Przestrzeni. Poza pracą zawodową – autorka tymczasowych instalacji (landart, interwencje w przestrzeni publicznej). Lublinianka z wyboru.

Jan Kamiński – architekt krajobrazu, asystent w Instytucie Architektury Krajobrazu KUL, w ramach Forum Kultury Przestrzeni pracuje na rzecz rozwoju partycypacji społecznej w Lublinie, prowadzi proces konsultacji społecznych odnowy dwóch lubelskich parków. Zajmuje się także działaniami artystycznymi w przestrzeni.

Lub design! warsztaty kreatywności – to roczny program edukacyjny Warsztatów Kultury skierowany do uczniów szkół średnich. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani projektanci – jedni z największych specjalistów w dziedzinie komunikacji wizualnej, architektury krajobrazu czy aranżacji wnętrz. Głównym celem projektu jest rozwijanie kreatywności, elastycznego myślenia i umiejętności twórczego rozwiązywania problemów. Chcemy pokazać, że każdy może mieć realny wpływ na jakość swojego życia, a design opierając się na bardzo podobnych założeniach jest naszym zdaniem właściwym i atrakcyjnym narzędziem wprowadzania tych zmian.
Będziemy tworzyć zespoły, wyciągać z nich kreatywność, a przy tym dobrze się bawić. Położymy nacisk na sam proces projektowania, poddamy w wątpliwość najbardziej oczywiste rozwiązania, zadamy mnóstwo fundamentalnych, a czasem przewrotnych pytań. Dlaczego talerz jest okrągły? Jak projektant może wpłynąć na nasze zachowania? Kiedy mniej znaczy więcej?
Oprócz licealistów, do współpracy zaprosimy seniorów i przedszkolaki, by wspólnie pracować na realnych potrzebach i problemach. Zwrócimy uwagę na interdyscyplinarność designu i korzyści stosowania myślenia projektowego na co dzień.
Warsztaty odbywać się będą od kwietnia do listopada 2012 r.

Organizacja: Warsztaty Kultury
Partnerzy: Fundacja Kultura Enter, Fundacja Teatrikon

Więcej informacji: na stronie internetowej warsztatykultury.pl/lubdesign oraz na oficjalnym blogu projektu lubdesign.wordpress.com

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.