Remiks – warsztaty budowania miejsc do piknikowania

* ZIELONA GÓRA
* Park Tysiąclecia, skejtpark (w razie deszczu BWA, Al. Niepodległości 19)
* warsztaty: Remiks
* prowadzenie: Kolektyw Remiks: Katarzyna Grażyńska, Marta Żakowska
* 30 sierpnia – 1 września 2012 r., godz. 12.00-16.00
* piknik: Śniadanie Na Trawie
* 2 września 2012 r., godz. 12.00

*

Miejskie przestrzenie zielone sprzyjają wielu czynnościom. Park Tysiąclecia daje mieszkańcom Zielonej Góry różne możliwości. BWA w Zielonej Górze organizuje warsztaty, podczas których mieszkańcy zbudują miejsca do piknikowania.

Wielu ludzi korzysta z Parku Tysiąclecia na różne sposoby: spacerując, odpoczywając na ławce, biegając, jeżdżąc w skejtparku, bawiąc się na placu zabaw, boisku. Niewielu jednak wykorzystuje tę fantastyczną przestrzeń do piknikowania, spożywania posiłków w gronie członków rodziny i przyjaciół na świeżym powietrzu. Zapraszamy do czterodniowych warsztatów, których efektem będzie publiczne miejsce w Parku współtworzone przez mieszkańców dla mieszkańców. Skonstruujemy wspólnie wygodne platformy do piknikowania i zwieńczymy wspólną pracę niedzielnym otwarciem miejsca podczas Święta Parku – piknikiem, 2 września. Przełammy stereotypy! Niewielu z nas może pozwolić sobie na dom z ogrodem, upowszechnijmy spotkania w grupach na świeżym powietrzu, upowszechnijmy wspólne posiłki na zewnątrz, w parku.

2 września o godzinie 12 zapraszamy do wspólnego Śniadania Na Trawie, na którym każdy z Państwa zaprezentować będzie mógł swoje danie, ciasto, sałatkę, napój. Zapewnimy zastawę. Zjedzmy ten posiłek razem! Zapraszamy do przynoszenia jego elementów, Państwa specjalności. Wykorzystajmy okazję i poznajmy się, stwórzmy nową, piknikową społeczność Zielonej Góry! Piknikujcie z nami! Pokażmy, że chcemy korzystać z przestrzeni zielonych na różne sposoby, też te bardziej intymne, jak spożywanie posiłków, bo wspólne posiłki w przestrzeniach publicznych to rytuał, który podnosi jakość życia, miasta i społeczności.

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach młodzież i dorosłych, a do Święta Parku wszystkie grupy wiekowe. Do uczestniczenia w warsztatach nie potrzeba żadnych umiejętności, żadnego doświadczenia – wyłącznie chęci do współpracy, zabawy, piknikowania i wpływu na losy Parku Tysiąclecia i miasta.

Zachęcamy do współpracy. Konsultacje w sprawie potraw, które chcieliby Państwo przynieść na piknik (można też przynieść, co się chce!), jak i indywidualne propozycje wydarzeń, które toczyć by się mogły w Parku Tysiąclecia 2 września podczas jego Święta, prosimy przysyłać mailowo, na adres reremiks@gmail.com lub zgłaszać telefonicznie oraz smsowo : 0  501 330 966 (prosimy o zostawienie wiadomości głosowej, jeżeli nie zdążymy odebrać telefonu). Wstęp jest darmowy.

Organizacja: BWA Zielona Góra, Fundacja Salony, Urząd Miasta Zielona Góra, Kolektyw REMIKS
Współpraca: Austriackie Forum Kultury, Drukarnia Braci Dadyńskich, Fundacja Bęc Zmiana, Instytut Socjologii UZ

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.