Rzut poziomy/07: Fundacja Centrum Architektury – Architektura – punkt zwrotny w świadomości

* ŁÓDŹ
* aula Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania, ul. Targowa 65
* spotkanie z cyklu RZUT Poziomy – rozmowy o projektowaniu: Architektura – punkt zwrotny w świadomości
* goście: Agnieszka Rasmus-Zgorzelska i Grzegorza Piątek (Fundacja Centrum Architektury)
14 listopada 2012 r. (środa), godz. 17.00
* portal DesignAttack.pl patronuje spotkaniu

*

Centrum Architektury i Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz klubokawiarnia Owoce i Warzywa zapraszają na RZUT Poziomy – cykl spotkań o projektowaniu. W ramach siódmego wykładu cyklu zatytułowanego „Architektura – punkt zwrotny w świadomości” będziemy gościć przedstawicieli warszawskiej fundacji Centrum Architektury: Agnieszkę Rasmus-Zgorzelską i Grzegorza Piątka.

Tym razem rozmowa poświęcona będzie dokonującej się zmianie w postrzeganiu rodzimej architektury. Oswajanie najbliższej przestrzeni rozbudza ciekawość, dzięki czemu zatraca się anonimowość miejsca. Jesteśmy świadkami budowania nowej tożsamości. O wzroście zainteresowania architekturą i urbanistyką, a także odkrywaniu na nowo wartości, jakie za nimi stoją opowiedzą członkowie fundacji na przykładach swoich działań i spostrzeżeń. W drugiej części spotkania dyskusję z zaproszonymi gośćmi poprowadzi dyrektor Centrum Architektury i Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, Igor Gałązkiewicz.

Fundacja Centrum Architektury, to warszawska inicjatywa, której celem jest rozwijanie i upowszechnianie wiedzy o architekturze. Centrum do życia powołali Grzegorz Piątek, Agnieszka Rasmus-Zgorzelska, Aleksandra Stępnikowska oraz Jarosław Trybuś. Od czerwca 2011 r. w ramach swojej działalności zespół zorganizował m.in. wystawę „Przekierowanie. O zmianie w architekturze” w ramach Łódź Design Festival, instalację Aleksandry Wasilkowskiej Time Machine eksponowaną w holu warszawskiego Dworca Centralnego, a także program artystyczno-edukacyjny Le CorbusYear z okazji 125. urodzin architekta. Fundacja ma na koncie również wydanie książki „SAS. Ilustrowany atlas architektury Saskiej Kępy”­ oraz „W stronę architektury Le Corbusiera”.

Ideą RZUTU Poziomego jest omówienie i analiza konkretnych zagadnień z dziedziny wzornictwa, architektury i brandingu poprzez pryzmat doświadczenia zaproszonego gościa. Formuła cyklicznych, otwartych spotkań pozwoli łódzkiej publiczności na częstszy kontakt z dziedzinami projektowymi. Ze względu na profil działalności CAiW nie zabraknie także kwestii poświęconych zastosowaniu dziedzin projektowych w procesie wzmacniania i budowania tożsamości marki. Spotkania w ramach cyklu RZUT Poziomy prowadzone są w Centrum Architektury i Wzornictwa w Łodzi oraz klubokawiarni Owoce i Warzywa.

Więcej informacji: facebook.com/RZUTpoziomy

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.