Ściana Ilustratorów w Łodzi

 

Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki ‘Kamienica 56’ , ‘Poza Rozkładem’ oraz Polish Bookart For Children – pod honorowym patronatem Muzeum Książki Artystycznej oraz Polskiej Sekcji IBBY – serdecznie zapraszają  profesjonalistów i amatorów zajmujących się szeroko rozumianą sztuką ilustracji do udziału w wystawie podczas Salonu Ciekawej Książki w Łodzi (7-9 grudnia 2012 r.).

 

Ściana Ilustratorów w Seulu

Ściana Ilustratorów w Seulu

„Ściana Ilustratorów” będąca częścią programu towarzyszącego łódzkiemu Salonowi Ciekawej Książki, inspirowana jest podobnymi wystawami z największych światowych targów książki.

Pomyślana jest jako wielowymiarowe działanie, którego celami jest nie tylko prezentacja młodych artystów i umożliwienie wymiany kontaktów z wydawcami, ale i działania edukacyjne – wobec oglądających wystawę dzieci, rodziców i nauczycieli; praca na rzecz zmiany myślenia o książce dla dziecka i sztuce ilustracji.

Planujemy, że Ściana będzie się rozrastać i będzie mogła być pokazywana w przyszłości również w innych miejscach (m.in. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, podczas innych targów książki, także międzynarodowych, jak Seul International Bookfair 2013), aby promować zarówno samą polską sztukę ilustracji, jak i poszczególnych jej twórców.

Termin zgłoszeń: do 25 listopada 2012 r.

Szczegóły warunków uczestnictwa określa regulamin i formularz zgłoszeniowy

Dodatkowe informacje i odpowiedzi na pytania uzyskać można pod adresem: ilustracja2012[@]gmail.com

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.