Second Life – fotografie modowe Szymona Brodziaka

* POZNAŃ
* Concordia Design
* wystawa: Second Life – fotografie Szymona Brodziaka
* 8-17 lutego 2013 r.

*

W Concordia Design – centrum innowacji, designu i kreatywności – można oglądać niecodzienną prezentację prac znanego fotografa Szymona Brodziaka. Na wystawie „Second Life” zobaczymy bowiem nie idealnie zaaranżowane i wykonane zdjęcia z sesji, ale to co powstało w wyniku „błędu” drukarskiego” i jako „zepsute” zwykle trafia do kosza.

Tytuł „Second Life” nosi w sobie aż trzy ukryte znaczenia: po pierwsze nawiązuje do życia odbitek drukarskich, które tutaj stworzyły wyjątkową wystawę, po drugie miejsca realizacji sesji zdjęciowej – złomowisko, wreszcie po trzecie do celu wystawy – zgromadzenia środków na wsparcie rehabilitacji chorej Oliwki Lisewskiej.

Szymon Brodziak, Second Life

Idea wystawy narodziła się przy realizacji przez Szymona Brodziaka projektu ekskluzywnego kalendarza na 2013 rok z supermodelką pochodzącą z Kostaryki – Leonorą Jimenez. Kalendarz zawierający 26 czarno-białych fotografii w imponującym formacie 100×70 cm w całości przeznaczony jest na tamtejszy rynek, a jego limitowana edycja to nakład zaledwie 300 sztuk.

Pełna emocji sesja do tego kalendarza realizowana była w niecodziennym miejscu – złomowisku, na które trafia to, co zepsute, zużyte, niepotrzebne.  Na wystawię „Second Life” artysta postanowił zaprezentować nie stricte fotografie z tej sesji, ale to co powstało w wyniku „błędu” drukarskiego”, i co jako „zepsute” powinno trafić do kosza. Zamiast tego jednak dostaje szansę na drugie życie, tworząc wystawę. Dzięki „odpadom z doskonałości” mamy do czynienia z niepowtarzalną fotografią.

Szymon Brodziak, Second Life

Wystawa prezentuje 18 czarno-białych unikatowych, wcześniej niepublikowanych fotografii Szymona Brodziaka. Wszystkie wystawiane prace można kupić z sygnaturą autora. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie malutkiej Oliwki Lisewskiej chorej na najrzadszą i najcięższą odmianę nowotworu dziecięcego.

Szymon Brodziak - urodzony w 1979 r. w Poznaniu. Jako fotograf, słynie z kontrowersyjnych czarno-białych kampanii reklamowych. Pozornie zimnych, lecz niezwykle zmysłowych i pełnych ukrytych emocji. Z wykształcenia ekonomista, z pasji fotograf. Porzucił rodzinny interes, aby asystować przy sesjach modowych i reklamowych, które obecnie są głównym polem jego działalności. Od 2006 r. otrzymał liczne międzynarodowe nagrody – w tym 3 złote medale na Prix de la Photographie Paris 2012 – zarówno za zdjęcia reklamowe, jak i projekty autorskie. Jeszcze jako student, w 2004 r. został wyróżniony nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna. (www.szymonbrodziak.com)

Szymon Brodziak, Second Life

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.