Service Design – wykład i warsztaty w Gdyni

* GDYNIA
* Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Al. Zwycięstwa 96/98
* wykład i warsztaty: Service Design – projektowanie usług
* 12 października 2012 r. (piątek), godz. 9.30-14.00

*

Cudowne lekarstwo na konkurencję, czyli jak zdobyć przewagę na rynku – wykład i warsztaty z Service Design w ramach Międzynarodowego Forum Gospodarczego.

W tym roku panel przemysł czasu wolnego to także mała porcja designu dla każdego, kto prowadzi biznes. Zastanowimy się, co sprawia, że w czasach, kiedy na rynku mamy już prawie wszystko, wybieramy jeden produkt zamiast drugiego. Pokażemy narzędzia do wygenerowania nowych źródeł dochodu przy stosunkowo niewielkim nakładzie.

Service design, czyli projektowanie usług, to nie tylko odpowiedź na potrzeby konsumentów. To coś co sprawia, że usługa jest nowatorska i pozwala przyciągnąć nowych klientów. Projektant usług wnikliwie analizuje oczekiwania klientów, ale również proponuje nowe rozwiązania – od pomysłów na zwiększenie przychodów punków gastronomicznych w sezonie, aż po zapełnienie trybun na stadionach po EURO.

Panel poprowadzi dr Andrew Walters, założyciel PDR, the National Centre for Product Design and Development w ramach Cardiff Metropolitan University – organizacji, która wykorzystuje design do zwiększania jakości usług, procesów, produktów i dalszego rozwoju. Współpracował z takimi markami, jak Mothercare, Novartis, Cosmopolitan Magazine, GE Healthcare, Wales Millennium Centre, Age UK, Design Wales oraz z innymi licznymi organizacjami sektora publicznego.

Po wykładzie odbędą się warsztaty, na których pokazane zostanie, jak zdobyć przewagę konkurencyjną dzięki dobrze zaprojektowanym usługom. Przedstawione zostaną liczne case studies, które pokażą, jak zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i organizacje sektora publicznego skorzystały na zastosowaniu service design. Przeanalizowane zostaną przypadki tzw. success stories i pokazane będą narzędzia, które stosują projektanci usług, tak aby każdy z uczestników mógł spojrzeć na swój biznes z własnej perspektywy – niezależnie od tego, czy jest to mała knajpka, teatr czy stadion narodowy.

Zgłoszenia na warsztaty prosimy kierować na adres mailowy: forum@arg.gdynia.pl, w temacie wpisując „WARSZTATY”. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko oraz dane kontaktowe (nr telefonu oraz adres e-mail). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator: Centrum Designu Gdynia

godz. 9.30-10.30 - Service Design, czyli projektowanie usług – wykład
Cudowne lekarstwo na konkurencję, czyli jak zdobyć przewagę na rynku poprzez doskonałe User Experience – wykład
Panel Przemysł Czasu Wolnego, Sala Morska
godz. 10.30 – pytania i dyskusja

godz. 11.00-14.00 – Service Design – warsztaty
Sala Koralowa

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.