Spotkanie Kobiety o biznesie

* GDAŃSK
* Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, ul. Lęborska 3b
* spotkanie: Kobiety o biznesie
* 12 marca 2012 r. (poniedziałek), godz. 8.00-11.00

*

Z okazji Dnia Kobiet 12 marca br. odbędzie się spotkanie networkingowe dedykowane paniom, które spełniają się zawodowo oraz realizują swoje pasje poprzez udział w inspirujących przedsięwzięciach. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do poznania ciekawych osób oraz nawiązania z nimi relacji biznesowych.

W trakcie organizowanego przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości w ramach projektu Creative Cities spotkania uczestnicy będą mogli zapoznać się z doświadczeniami właścicielek dwóch interesujących oraz prężnie działających firm. Jako pierwsze wystąpią właścicielki firmy White & Black – Julia Bąkowska i Patrycja Szymichowska. Ich firma zajmuje się tworzeniem akcesoriów dla noworodków i niemowląt w barwach bieli i czerni.  – Pomysł stworzenia własnej firmy powstał, gdy jako mama przekonałam się, że żadne firmy produkujące akcesoria dla dzieci nie uwzględniają faktu, iż  w pierwszym etapie swojego życia widzą one jedynie kolory kontrastowe – czerń i biel – podkreśla Julia Bąkowska z White & Black. Następnie uczestnicy zostaną zaproszeni do wysłuchania wystąpienia Beaty Kwiatkowskiej i Joanny Real-Studzińskiej, które stworzyły StudioLOKO zajmujące się stylizacją i aranżacją wnętrz oraz projektowaniem i produkcją oryginalnych mebli na wymiar.

Po prelekcjach rozlosowane będą zaproszenia na dwa warsztaty odbywające się w trakcie festiwalu PROGRESSteron – „Ja przed kamerą” oraz „Kobieta w roli głównej”. Nagrody podarował lokalny organizator wydarzenia – Centrum EKSPRESJA.

Po godzinie 9.00 rozpocznie się kolejny etap spotkania – networking, czyli wymiana wizytówek, nawiązywanie kontaktów oraz rozmowy biznesowe. Uczestnicy będą mieli możliwość prezentacji siebie, swojej firmy oraz poznania innych osób. – Dwa poprzednie organizowane przez nas spotkania pokazały, że tego rodzaju inicjatywy przyjmują się bardzo dobrze. Dowodem na to była wysoka frekwencja – w obydwóch spotkaniach wzięło udział około 90 osób. Widzimy również, że uczestnicy są chętni do nawiązywania kontaktów biznesowych oraz otwarci na współpracę i realizację wspólnych – mówi Marta Tyborska, Specjalista ds. Rozwoju Klastra Branż Kreatywnych.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Odbędzie się ono w sali konferencyjnej na parterze budynku Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER przy ulicy Lęborskiej 3b w Gdańsku. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa na adres mailowy networking@inkubatorstarter.pl. W wiadomości należy podać imię i nazwisko oraz nazwę firmy (pracodawcy). Prosimy również o przesłanie jednego slajdu prezentacji z logotypem swojej firmy oraz jednozdaniowym opisem działalności i kontaktem. Prezentacje firm będą wyświetlane w trakcie spotkania, jako tło rozmów networkingowych.

Julia Bąkowska i Patrycja Szymichowska z White & Black

Julia Bąkowska i Patrycja Szymichowskawłaścicielki firmy White & Black, która zajmuje się tworzeniem czarno-białych akcesoriów dla noworodków i niemowląt. Ich inspiracją do rozpoczęcia budowy marki White & Black były wyniki badań, zgodnie z którymi dzieci w pierwszym okresie swojego życia widzą jedynie kolory kontrastowe – biel i czerń. Otaczanie niemowląt przedmiotami o tych barwach zapewnia stymulację ich zmysłu wzroku, a w efekcie szybszy rozwój intelektualny, jak i psychoruchowy.

Beata Kwiatkowska i Joanna Real-Studzińska ze StudioLOKO

Beata Kwiatkowska i Joanna Real-Studzińska właścicielki StudioLOKO, którego domeną jest stylizacja, aranżacja i projektowanie wnętrz oraz projektowanie i produkcja mebli na wymiar. Wyróżnikiem produktów tworzonych przez StudioLOKO jest ich unikalność, która idzie w parze z funkcjonalnością.

Plan spotkania networkingowego:
7.50-8.00 – Rejestracja uczestników
8.00-8.20 – Śniadanie biznesowe
8.20-8.40 – Prelekcja Julii Bąkowskiej oraz Patrycji Szymichowskiej z White & Black
8.40-9.00 – Prelekcja Beaty Kwiatkowskiej oraz Joanny Real-Studzińskiej ze StudioLOKO
9.00-9.10 – Losowanie zaproszeń na warsztaty – festiwal PROGRESSteron
9.10-10.00 – Networking przy stolikach tematycznych
10.00–… – Nieformalne rozmowy kuluarowe

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.