Stadion Miejski w Poznaniu

* WARSZAWA
* Klub Sztuka Architektury
* prezentacja: Stadion Miejski w Poznaniu
* 29 marca 2012 r. (czwartek), godz. 17.30

*

W czwartek w klubie Sztuka Architektury architekt Wojciech Ryżyński, założyciel pracowni MCS, poprowadzi prezentację projektu  Stadionu Miejskiego w Poznaniu.

Stadion Miejski w Poznaniu - widok z góry

Poznański stadion jako jedyny z „wielkiej czwórki” stadionów na Euro ma swoją ponad czterdziestoletnią historię, sięgającą 1968 r. Nie powstał zatem od podstaw, lecz został jedynie zmodernizowany na potrzeby turnieju. W realizacji dominuje pragmatyzm i myślenie o wygodzie użytkownika. Bryła składa się z czterech prostopadłościennych trybun, a każda z nich spełnia funkcję zarówno widowni, jak i przestrzeni użytkowej.

Stadion Miejski w Poznaniu - widok od środka

Przy projektowaniu dachu głównym założeniem było pogodzenie budowy z normalnym funkcjonowaniem obiektu. Architekci z MCS zaproponowali przekrycie, którego kluczowe elementy konstrukcyjne montowano bez wchodzenia na boisko, a następnie podniesiono na wysokość 30 m.

Stadion Miejski w Poznaniu - widok z boku

Projektantem Stadionu Miejskiego w Poznaniu jest Wojciech Ryżyński.

Arch. Wojciech Ryżyński - założyciel pracowni MCS, główny projektant Stadionu Miejskiego w Poznaniu. W swych projektach stara się zachować naturalną równowagę pomiędzy konstrukcją i architekturą. Osiąga dzięki temu równowagę obu wartości – konstrukcja staje się architekturą. Wojciecha Ryżyński wykorzystuje w projektach śmiałe rozwiązania konstrukcyjne, a zarazem tworzy ciekawe formy architektoniczne. Pracownia MCS ma na swoim koncie dziesiątki prestiżowych realizacji w całym kraju. Posiada doświadczenie w projektowaniu inwestycji o każdej skali i funkcji.

Wstęp na wykład jest bezpłatny.
Po wykładzie planowana jest dyskusja.

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.