Stadion PGE Arena w Gdańsku

* WARSZAWA
* Klub Sztuka Architektury, ul. Andersa 13
* prezentacja: Stadion PGE Arena
* 19 kwietnia 2012 r. (czwartek), godz. 17.30

*

W czwartek w klubie Sztuka Architektury architekt Krzysztof Czarnecki z biura RKW Rhode Kellerman Wawrowsky poprowadzi prezentację projektu Stadionu PGE Arena w Gdańsku nominowanego w plebiscycie Polska Architektura 2011.

PGE Arena - widok z góry. Fot. RKW Rhode Kellerman Wawrowsky

Architektura stadionu w Gdańsku jest metaforą wody, piasku i morskiego powietrza rzeźbiącego bursztyn, nadając mu okrągły kształt. Przejrzystość, lekkość PGE Areny, jej iluminacja w kolorach bursztynu nawiązują w bezpośredni sposób do tematyki morza, a zarazem symbolizują Gdańsk jako miasto zakorzenione w swej tradycji i jednocześnie otwarte na wyzwania XXI wieku.

PGE Arena - widok od środka. Fot. RKW Rhode Kellerman Wawrowsky

Atutem gdańskiej areny jest dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta, co jest ważne nie tylko w czasie meczy, ale także innych imprez i koncertów. Ponadto, dzięki temu, że przy stadionie istnieje kilka przystanków, możliwe jest rozdzielenie grup kibiców, by uniknąć eskalacji konfliktów. Tak samo jest w przypadku parkingów podzielonych na strefy dla kibiców drużyny miejscowej, kibiców drużyny gości oraz ważnych osobistości.

Wstęp bezpłatny.
Po wykładzie planowana jest dyskusja.

PGE Arena - elewacja. Fot. RKW Rhode Kellerman Wawrowsky

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.