Street Art Festiwal Between the Wall

* LEGNICA
* festiwal: Street Art Festiwal „Between the Wall”
* 28 sierpnia – 1 września 2012 r.

*

Between the Wall to wydarzenie dotyczące sztuki ulicy – jednego z ostatnich bastionów tzw. sztuki nieskrępowanej. Festiwal kreuje miejsce i przestrzeń do poruszania tematów związanych z wyglądem i osobowością miasta, jak również szeroko pojętą tożsamością jego mieszkańców. Kim są jako obywatele swojego państwa, miasta, ulicy i kultury.

Co jest pomiędzy ścianą… myśli, słowa, obrazy, dźwięki..? Jeżeli jesteś zainteresowany „sztuką ulicy” – niekoniecznie tą, którą widzisz na co dzień. Jeżeli zdarzyło Ci się trzymać spray w ręku, to powinieneś być na Between the Wall!

28 sierpnia (wtorek)
18.00 otwarcie
18.30 projekt muzyczny LUGOZI
20.00 projekcja filmowa BLU

29 sierpnia (środa)
10.00 warsztaty I -MIESTO vs. PLUTTO GBR crew / DAGMARA ANGIER-SROKA
13.00 przerwa na obiad
14.00 warsztaty II -DAGMARA ANGIER-SROKA / MIESTO vs. PLUTTO GBR crew
17.30 panel dyskusyjny - Mateusz Ściechowski MIESTO

30 sierpnia (czwartek)
10.00 warsztaty I - WERS  / SROKA
13.00 przerwa na obiad
14.00 warsztaty II – WERS / SROKA
17.30 projekcja filmowa – Polska sztuka ulicy, prow. MIESTO

31 sierpnia (piątek)
10.00 warsztaty I - ZBIOK / COXIE
13.00 przerwa na obiad
14.00 warsztaty II – COXIE / ZBIOK
17.30 projekt muzyczny SOWA

1 września (sobota)
10.00 realizacja muralu - DAGMARA ANGIER-SROKA

 

Artyści tegorocznego festiwalu

Lugozi

LUGOZI to solowy projekt Łukasza Dziedzica, artysty zajmującego się audio i video, kuratora, współtwórcy Paracetamol vs KSZ. Łączy mroczne i elektroniczne brzmienia, wokal przetwarza i lupuje na żywo, wszystko to doprawia ciężką i niejednoznaczną sekcją rytmiczną.

Miesto

MIESTO – od kilkunastu lat aktywnie działa na polu warszawskiej przestrzeni publicznej, popularyzacji sztuki w mieście jako sztuki oddolnej, naturalnej, wynikającej z potrzeby wypowiedzi. Współtworzył grupę Vlepvnet, zakładał galerię [v]iuro na warszawskiej Pradze, V2 w legendarnym 5-10-15.

Mural ZBIOKa

Prace ZBIOKa można oglądać w prestiżowych galeriach Nowego Jorku, Rzymu czy Londynu, ale także na murach wielu miejsc Polski i Europy. Sławek Czajkowski to artysta działający w dziedzinie street artu, a także autor wielu murali i interwencji miejskich. Zbiok wraz z Coxie będą prowadzić warsztaty w ramach Between the Wall.

Coxie przy pracy

Anna Szejdewik pseudonim COXIE malarka, ilustratorka, często działająca w przestrzeni publicznej. W 2006 r. ukończyła Malarstwo oraz Architekturę Wnętrz w Instytucie Sztuk Pięknych przy Uniwersytecie Zielonogórskim. Obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu. Związana z zielonogórskim i wrocławskim środowiskiem twórców ulicznych.

Mural Wersa

WERS – na prace autorstwa Mikołaja Rejsa można natknąć się w opuszczonych fabrykach, w zapadających się wiejskich domach, zrujnowanych budynkach, zamkniętych na cztery spusty kamienicach. Przedstawiają one postacie subtelnie wyłaniające się z murów.

Dagmara Angier-Sroka

DAGMARA ANGIER-SROKA – zajmuje się malarstwem, instalacją, projektowaniem graficznym, malarstwem ściennym. Współtworzy Fundację „Sztuka dla Ludzi”, zajmując się w niej m.in. edukacją artystyczną. W Legnicy, podczas Between the Wall powstanie mural jej autorstwa „Z dziada pradziada”.

Sroka

SROKA – artysta ceramik, dizajner założyciel i współprowadzący fundację „Sztuka dla Ludzi”, animator kultury. Podczas Between the Wall poprowadzi warsztaty z animacji poklatkowej w przestrzeni miejskiej. Jest również koordynatorem Festiwalu Street Art – Between the Wall.

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.