Świat zmysłów. Poczuj sztukę

* ŁÓDŹ
* Centrum Nauki Experymentarium
* wystawa interaktywna: Świat zmysłów. Poczuj sztukę
* 31 maja – 3 października 2011 r.

*

Uwrażliw swoje zmysły! Przekonaj się jakie kryją możliwości! Poczuj sztukę na 4 różne sposoby! Jedyna w swoim rodzaju nowoczesna zabawa sensoryczna dla dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych, w szczególności niewidomych. Objazdowa wystawa sensoryczna z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli właśnie została otwarta w Experymentarium w Łodzi.

Wystawa jednocześnie uczy i bawi, ćwiczy pamięć i koncentrację. Multimedialną przestrzeń tworzą interaktywne eksponaty, zaawansowane technologicznie. Każdy eksponat wprowadza w inny świat doznań. Zwiedzający mają możliwość rozpoznawania kształtów i odbierania różnych bodźców zewnętrznych z… zamkniętymi oczami! Ekspozycja edukacyjna została przystosowana w taki sposób, aby niemal całkowicie wyłączyć zmysł wzroku, pobudzić w ten sposób pozostałe zmysły. Prosta zasada działania oparta na doświadczaniu sztuki poprzez dotyk zachęca do samodzielnych eksperymentów i ćwiczeń. Zwiedzający mogą rozwijać wyobraźnię przestrzenną, wrażliwość na dotyk, słuch i węch.

Wystawa zostanie wzbogacona o złudzenia optyczne oraz inne efekty, które mają na celu pokazać, jak łatwo oszukać nasze zmysły, a także pokazy systemu, który pozwala sterować komputerem za pomocą fal mózgowych, przygotowane przez pracowników Politechniki Łódzkiej.

Przy okazji nowej wystawy pojawią się także nowe atrakcje w przestrzeni Experymentarium, tj. Planetarium oraz Sala Doświadczania Świata. Miejsce to jest koncepcją niepowtarzalnego pomieszczenia poznawania otoczenia wszystkimi zmysłami człowieka. Z jednej strony pozwala na relaks, odprężenie i zmysłową lewitację. Z drugiej strony jest  fenomenalnym sposobem na stymulację funkcji poznawczych człowieka, i to w każdym wieku. Uspokaja i pobudza, relaksuje i aktywizuje, odpręża i skupia, uczy i bawi.

Idea wystawy: Lucyna Mizera
Koncepcja i design: Karolina Perrin

 

 

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.