TEDxPoznańWomen

* POZNAŃ
* Concordia Design
* wydarzenie: TEDxPoznańWomen
* 1 grudnia 2012 r. (sobota), godz. 14.00

*

W Concordia Design odbędzie się po raz pierwszy TEDxPoznańWomen, czyli najbardziej inspirujące prezentacje poświęcone kobietom. Jest to wydarzenie zorganizowanie wokół TEDxWomen 2012, który w tym roku pod hasłem „The Space Between” odbywa się w tym samym czasie w Waszyngtonie.


TEDxWoman jest częścią cyklu konferencji TED, zainicjowanych w Stanach Zjednoczonych w latach 80. TED powstała jako inicjatywa non-profit zrzeszająca ludzi z zakresu T-echnology, E-nterteinment i D-esign, mająca umożliwić młodym odkrywcom i wizjonerom realizację ich idei. Dziś TED skupia się na inspiracji, popularyzacji wiedzy i zachęca do innowacyjnego myślenia. Swoją misję „szerzenia idei i zmiany postaw” realizuje dzięki portalowi www.ted.com, na którym można obejrzeć najbardziej inspirujących mówców na świecie. TED słynie z porywających widownię bardzo krótkich wystąpień, do wyboru jest 6, 12 albo 18 minut prelekcji. Czas nie jest przekraczalny nawet o minutę, a prezentujący są perfekcyjnie przygotowani. Zaproszenia na scenę otrzymują tylko najlepsi mówcy świata (Steve Jobs, Ken Robinson, Alain de Botton, czy Bobby McFerrin).

Tematem konferencji TEDxWoman jest „The Space Between”, co odnosi się do spojrzenia na świat między ekstremami, do perspektywy, która istnieje pomiędzy tym co czarno-białe. Stąd też na konferencję zapraszane są osoby, które rzucają wyzwania status quo. Konferencja TEDx odbywa się w Poznaniu już po raz drugi, ale pierwszy raz transmisja z Waszyngtonu połączona zostanie z wystąpieniami wyjątkowych osób (wszystkie związane z Poznaniem). Transmisja LIVE z konferencji TEDxWoman odbywać się będzie jednocześnie w wielu miejscach, zrzeszając społeczność TED-ową na całym świecie.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00 i będzie składało się z czterech bloków transmitowanych wykładów (tłumaczenie symultaniczne z j. angielskiego) oraz jednego bloku wystąpień polskich prelegentek. Przykładowe tematy wystąpień tegorocznego Tedx Woman z USA: „Fakt i wiara. Przestrzeń pomiędzy tym, co myślimy, wiemy i wierzymy”, „IQ i EQ. Przestrzeń pomiędzy naszą inteligencją intelektualną a emocjonalną”, „Lustro. Przestrzeń pomiędzy tym, co widzimy, a co jest prawdą”. Live Strrming będzie trwał do 1.00 w nocy. Około godz. 18.00 w Concordia Design swoje wystąpienia w ramach TEDx Woman rozpoczną zaproszone prelegentki i jeden preleget – goście specjalni: Ewa Łowżył – fotograf, artystka, scenografka, Marta Siembab – autorka pierwszych w Polsce warsztatów perfumiarskich, pasjonatka zapachów, Magdalena Hasiak – projektantka mody, Agnieszka Kaluga – autorka bloga http://zorkownia.blogspot.com – jednego z najlepszych blogów roku 2011, Edi Pyrek – podróżnik, trener i coach, autor książek.

Jedną z podstawowych zasad wydarzenia TEDx jest brak opłat za uczestnictwo – wszyscy prelegenci przygotowują swoje wystąpienia nieodpłatnie, podobnie, jak nieodpłatny jest wstęp na wydarzenie. Aby wziąć udział w TEDxPoznańWomen należy jednak zarejestrować się na stronie http://tedxpoznan.pl/tedxpoznanwomen.

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.