The Green Design Competition

(termin: do 10 lutego 2012 r.)

*

Holenderski Design Week (DDW) i Holenderskie Ministerstwo Spraw Gospodarczych, Rolnictwa i Innowacji organizują Green Design Competition.

To konkurs przeznaczony dla przedsiębiorców w branży projektowania, dla indywidualnych projektantów (i zespołów) z wizją, jak ma wyglądać design w przyszłości. Celem konkursu jest znalezienie utalentowanych przedsiębiorców z branży, którzy mają na celu stworzenie nowego produktu podtrzymującego ideę bioróżnorodności, zarówno w sferze pomysłu, jak i produkcję i użytkowanie.

Kategoria pierwsza
Pierwsza kategoria przeznaczona jest dla przedsiębiorców, którzy działają w branży projektowania i którzy dążą do rozszerzenia swojej działalności na rynek międzynarodowy dzięki opracowaniu produktu, który przyczynia się do utrzymania bioróżnorodności. Pierwsza nagroda w tej kategorii wynosi 25.000 euro. Przyznane zostaną też trzy nagrody po 1.250 euro.

Kryteria uczestnictwa: firma projektowa została założona ponad 2 lata temu, podejmuje działania na rynku międzynarodowym, właściciel jest profesjonalnym designerem po akademii, politechnice itp., generuje nie więcej niż 250.000 euro rocznego obrotu.

Kategoria druga
Druga kategoria przeznaczona jest dla przyszłych przedsiębiorców w branży projektowej – dla absolwentów i młodych profesjonalistów. Pierwsza nagroda wynosi 15.000 euro. Przyznane zostaną też trzy nagrody po 1.250 euro.

Kryteria uczestnictwa: projektanci indywidualni lub firmy projektowe (założone w ciągu ostatnich dwóch lat); wykształcenie designerskie – po akademii lub politechnice itp. lub studenci, którzy ukończą uczelnię w 2012 r.

I etap – termin rejestracji: do 10 lutego 2012 r.
Uczestnicy dostarczają swoje portfolio, propozycję projektu i biznesplan jego wdrożenia. W tym etapie zostanie wyłonionych do 40 projektów – po 20 w każdej kategorii.

Warsztaty
Finaliści (indywidualni projektanci lub zespoły) zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach. Warsztaty planowane są podczas sympozjum w dniu 15 marca 2012 r. w Holandii i obejmą zagadnienia takie, jak: bioróżnorodność, przedsiębiorczość, pisanie biznesplanu, technologia i innowacje. Warsztaty będą wspierać uczestników w rozwijaniu ich doświadczeń.

II etap – termin: do 6 kwietnia 2012 r.
Wybrani w pierwszym etapie konkursu uczestnicy będą musieli dostarczyć bardziej dokładne i kompletne wizualizacje projektu oraz szczegółowy biznesplan jego wdrożenia, z uwzględnieniem bioróżnorodności.

*
Month: Year:
« Prev July 2018 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
            1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
         
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.