TuMIESZKAM – warsztaty w Krakowie

* KRAKÓW
* akcja: TuMIESZKAM
* 31 sierpnia – 1 września 2012 r.: plac zabaw między blokami przy ul. Pilotów 26 i ul. Dzielskiego 6
* 1-2 września 2012 r. – patio osiedla Garden Residence, ul. Przemysłowa 4
* 2 września 2012 r. – podwórko kamienicy, ul. J. Dietla 95

*

W ramach programu towarzyszącego wystawie Za-mieszkanie 2012 organizowanej przez Muzeum Narodowe w Krakowie i Fundację Instytut Architektury od 31 sierpnia do 2 września w wybranych lokalizacjach na terenie Krakowa odbędzie się cykl spotkań zatytułowany TuMIESZKAM.

Wystawa dotyczy sposobów zamieszkiwania współczesnych krakowian oraz przemian w przestrzeni miasta, jakie zaszły w ostatnich 20 latach. Jednym z jej założeń jest dotarcie bezpośrednio do mieszkańców miasta, badania terenowe oraz aktywizacja i integracja lokalnych społeczności lokatorskich.

W programie warsztatów przewidziana jest prezentacja historii miejsca i osiedla wraz z projekcją filmu związanego tematycznie z ideą za-mieszkania. Mieszkańcy są zaproszeni do wspólnej budowy pawilonu oraz udziału w pikniku. Efektem finalnym wydarzenia będzie zebranie eksponatów – bibelotów oraz ich historii. Bibeloty staną się częścią instalacji pokazanej w ramach wystawy Za-mieszkanie 2012. W trakcie warsztatu powstanie również przygotowany wspólnie z mieszkańcami słownik zagadnień związanych z problematyką współczesnego mieszkalnictwa. Organizatorzy także tymczasowo „przeprowadzają się” do każdej z lokalizacji.

Celem programu realizowanego w trzech miejscach, przedstawiających różne formy mieszkaniowe (blokowisko, osiedle zamknięte, kamienica w centrum miasta) jest eksploracja pojęcia za-mieszkania w aspekcie tworzenia społeczności lokalnych, poczucia bezpieczeństwa,  definiowania przestrzeni półprywatnej i półpublicznej.

TuMIESZKAM to akcja w wybranych lokalizacjach Krakowa w ramach wystawy Za-mieszkanie. Miasto ogrodów, miasto ogrodzeń w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Organizacja wystawy: Instytut Architektury, Muzeum Narodowe w Krakowie
Koordynacja warsztatów: Barbara Nawrocka, Dominika Wilczyńska, Tomasz Pałka
Współpraca: Małgorzata Dudek

Mail: tumieszkam2012@gmail.com
fb: Tu-mieszkam

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.