U Siemachy – prezentacja wnętrza

* WARSZAWA
* Klub Sztuka Architektury, ul. Andersa 13
* z cyklu: Polskie Wnętrze XXL
* wykład-prezentacja: „U Siemachy” w Krakowie
* 13 grudnia 2012 r. (czwartek), godz. 18.00

*

W czwartek w klubie Sztuka Architektury, w ramach cyklu „Polskie Wnętrze XXL”, odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie z autorami najciekawszej, polskiej architektury wnętrz. Wojciech Gawinowski z Vostok Design opowie o aranżacji  ośrodka dla młodzieży „U Siemachy” w Krakowie.

 

Ośrodek Stowarzyszenia Siemacha powstał w centrum handlowym Bonarka w Krakowie.  Jest to edukacyjna instytucja dla młodzieży, której celem jest łączenie twórczej rozrywki z nauką. Autorami wnętrz są architekci z krakowskiej pracowni Vostok Design.

Ośrodek Stowarzyszenia Siemacha w Krakowie – scena główna

Lokalizacja obiektu była dla projektantów nie lada wyzwaniem – musieli zaaranżować przestrzeń, która trafi do odbiorców, będzie odpowiadać charakterowi miejsca, a zarazem pozostanie zgodna z filozofią organizacji. Ważne także było użycie odpowiedniego języka architektonicznego, który będzie przenosić użytkowników z przestrzeni komercyjnej do miejsca, którego celem jest wspomaganie rozwoju młodych ludzi i sprzyjanie nawiązywaniu przez nich przyjaźni.

Ośrodek Stowarzyszenia Siemacha w Krakowie – studio nagrań

We wnętrzu wydzielono pięć indywidualnych pracowni, pomieszczenie biurowe, salę narad, toalety, kuchnię i pomieszczenia gospodarcze oraz przestrzeń wspólną z aulą i sceną. W zależności od funkcji, wnętrzom tym nadano odrębny charakter – każda z pracowni otrzymała specyficzny, zdecydowany wygląd i mocne kolory, strefa wspólna zaś potraktowana została jako tło dla nich – czyste, proste i przygotowane na ekspresję użytkowników ośrodka.

Dyskretna identyfikacja wizualna, wprowadzająca do przestrzeni ośrodka elementy ciekawej typografii i grafiki, świetnie współgra z charakterem wnętrz.

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.