UL WORK/SHOP – nabór portfolio

(termin zgłoszeń: do 6 maja 2012 r.)

*

* KATOWICE
* Galeria ASP Katowice, Rondo Sztuki
* warsztaty: UL WORK/SHOP
* 10-12 maja 2012 r.

*

Design wychodzi na ulicę! Druga edycja warsztatów projektowych poświęconych projektowaniu dla przestrzeni publicznej.

Organizatorzy zapraszają studentów i studentki kierunków projektowych, projektantów i projektantki do udziału w pracach projektowych oraz mieszkańców Katowic do obserwowania przebiegu i rezultatów warsztatów oraz włączenia się w dyskusję i czynnego udziału w warsztatach.

Celem tegorocznych warsztatów będzie analiza i propozycja rozwiązań projektowych dla wybranej przestrzeni publicznej w centrum Katowic. Podczas trzech dni warsztatów grupa studentów i młodych projektantów, pracując pod okiem znakomitych ekspertów, zaproponuje nowe rozwiązania, które wniosą pozytywną energię w przestrzeń publiczną. Warsztaty nastawione są nie tylko na wzbogacanie doświadczeń młodych projektantów, ale również na wspólną dyskusję na temat przestrzeni publicznej Katowic.
Kuratorem drugiej edycji warsztatów UL WORK/SHOP jest Marlena Happach, założycielka i prezeska warszawskiego Stowarzyszenia Odblokuj, zrzeszającego architektów, urbanistów, projektantów, grafików, socjologów. Inicjując przedsięwzięcia służące poprawie jakości przestrzeni wokół nas, Odblokuj włącza mieszkańców i użytkowników przestrzeni w proces projektowy i realizacyjny. Bogate doświadczenie stowarzyszenia, zbudowane poprzez realizację szeregu akcji, warsztatów oraz przede wszystkim ogromny entuzjazm i pozytywną energię, jaka towarzyszy każdemu działaniu grupy Odblokuj – chcemy przenieść do Katowic.

Rekrutacja: Prześlij swoje portfolio w formacie PDF na adres e- mail: design-silesia@asp.katowice.pl; max. 5 MB oraz wypełnij formularz zgłoszeniowy i przeczytaj regulamin dostępny na stronie www.design-silesia.pl; zgłoszenia: do 6 maja)

Warsztaty organizowane są w ramach projektu Design Silesia II

Więcej informacji

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.