Warsztaty Meble gięte – tradycja i nowoczesność – nabór portfolio

(nabór portfolio: do 10 września 2012 r.)

*

* JASIENICA
* Paged Meble, ul. Cieszyńska 99
* warsztaty: Meble gięte – tradycja i nowoczesność

* 18 września 2012 r. (wtorek)
* 8-12 października 2012 r. (poniedziałek-piątek)

*

Zamek Cieszyn serdecznie zaprasza projektantów i projektantki oraz absolwentów i absolwentki kierunków projektowych z województwa śląskiego (mieszkających lub pracujących w regionie) na drugą odsłonę warsztatów produktowych organizowanych w ramach projektu Design Silesia.

Pora na drugą odsłonę warsztatów produktowych. Po Porcelanie Śląskiej zapraszamy do Paged Meble w Jasienicy.

To wyjątkowa okazja zdobycia cennego doświadczenia przez projektantów i projektantki oraz absolwentów i absolwentki kierunków projektowych z województwa śląskiego (mieszkających lub pracujących w regionie). Do uczestnictwa zachęcamy przede wszystkim osoby zainteresowane historią projektowania mebli (szczególnie historią rozwoju gałęzi meblarstwa, jaką są meble gięte), poszukujące nowych pomysłów i chcące w przyszłości projektować dla przemysłu przy wykorzystaniu tej technologii.

Celem warsztatów jest przygotowanie projektów (mebli lub akcesoriów wyposażenia wnętrz) o jak największym potencjale wdrożeniowym, wykorzystujących technologiczne możliwości fabryki Paged, pokazujących realne szanse jej zastosowania. Praca nad projektami będzie podzielona na dwie części. We wrześniu uczestnicy i uczestniczki zwiedzą fabrykę oraz poznają jej historię. Rozpoczną też opracowywanie koncepcji swoich projektów. W październiku wrócą do Jasienicy, by na miejscu kontynuować prace nad projektami.

Warsztaty poprowadzą Paweł JasiewiczAleksandra Mirecka, projektanci mebli, których inspiruje fabryka – przestrzeń, technologia i historia produkcji. Pojawi się także projektantka, Jadwiga Husarska-Chmielarz, odpowiedzialna w Paged Meble za rozwój produktu. Natomiast dr hab. Irma Kozina z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach opowie o historii fabryki w Jasienicy i przemysłu meblarskiego w regionie, a historię rozwoju mebli giętych przedstawi Stefan Mieleszkiewicz z Muzeum Narodowego w Warszawie.

Chęć udziału w warsztatach prosimy zgłaszać do dnia 10 września 2012 r. tylko poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz kwestionariusza osobowego, których integralną częścią jest portfolio.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona! O uczestnictwie nie decyduje kolejność zgłoszeń.

Ze względu na specyfikę warsztatów prosimy osoby, które zakwalifikują się do udziału w szkoleniu o przywiezienie laptopa (wyposażonego w oprogramowanie – najlepiej pakiet Adobe), cyfrowego aparatu fotograficznego oraz wygodnego roboczego ubrania (szczególnie butów).

Szczegółowy program:

18 września (wtorek)
8.30-9.00 rejestracja uczestników
9.00-9.30 spotkanie informacyjno-integracyjne i poznawcze (organizatorzy i prowadzący); przedstawienie założeń i omówienie projektu
9.30-11.30 oprowadzanie po fabryce Paged w Jasienicy
11.30-11.45 przerwa kawowa
11.45-13.15 „Historia fabryki” – wykład dr hab. Irmy Koziny (Uniwersytet Śląski w Katowicach)
13.15-13.45 przerwa na lunch
13.45-15.15 „Historia mebli giętych” – wykład Stefana Mieleszkiewicza (Muzeum Narodowe w Warszawie)
15.15-15.25 przerwa kawowa
15.25-17.00 prace koncepcyjne
17.00-18.30 omówienie konceptów przed grupą i pracownikami Pagedu

Wszystkie dokumenty oraz harmonogram dostępne w załącznikach oraz na stronie www.zamekcieszyn.pl

Partner warsztatów: Paged Meble

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.