Warsztaty RE+KREACJA

* KRAKÓW
* Park Wydziału Architektury PK, ul. Podchorążych 1
* warsztaty: RE+KREACJA
* 25 maja – 1 czerwca 2012 r.
* portal Design Attack.pl patronuje warsztatom

*

RE+KREACJA to warsztaty studenckie, których celem jest KREACJA przestrzeni parku Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej służącego REKREACJI przy użyciu materiałów z RECYCLINGU.

Ten piękny, zielony obszar na co dzień nie służy niczemu ani nikomu, a jego ogromny potencjał wydaje się być niezauważony. Warsztaty są odpowiedzią na  problem braku zagospodarowania i wykorzystania tak cennej przestrzeni. Zaangażowanie do tego projektu studentów Wydziału, da im szanse zadbania o własne „podwórko” i możliwość kreacji ich codziennego otoczenia. W terminie 25 maja – 1 czerwca przestrzeń ta zamieni się w „plac budowy”, na którym każda z 5 grup będzie przygotowywać autorską koncepcję, a następnie realizować zaproponowane rozwiązania. Poszczególne projekty będą uatrakcyjniać park do zakończenia sesji letniej, czyli do 7 lipca 2012 r. Ogród wypełniony instalacjami będzie wizytówką Wydziału Architektury i miejscem, w której można miło i pożytecznie spędzać czas. Do budowy projektów użyte zostaną materiały z re-cyclingu: kontenery skrzynkowe, butelki PET, europalety, tkaniny i sznurki. Tego typu działania, to nie tylko integracja studentów i  rozwijanie umiejętności pracy w grupie, ale także nauka proekologicznych zachowań.

Dodatkowo w czasie trwania warsztatów będzie można brać udział w wydarzeniach otwartych, takich jak  kino letnie czy prezentacje gości specjalnych. Wykłady wygłoszą m.in:
- BudCud
- GABUKOW
- Pracownia K
- 137kilo
- POLtwór
- LATE
- Dominik Lisik

Podsumowaniem całych zmagań warsztatowych będzie Piknik Architekta, który odbędzie się 2 czerwca.

Więcej informacji o warsztatach na stronie www.rekreacjawapk.pl oraz fb: re.kreacja.

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.