Wartość dodana – Światowe wzornictwo z Polski w Wilnie

* WILNO
* Centrum Wystaw „Titanikas” Akademii Sztuk Pięknych
* wystawa: Wartość dodana. Światowe wzornictwo z Polski

* 18 listopada – 10 grudnia 2011 r.

*

40 obiektów, od szybowca po grę komputerową, będzie można oglądać w Wilnie na wystawie „Wartość dodana. Światowe wzornictwo z Polski”. W Centrum Wystaw „Titanikas” Akademii Sztuk Pięknych pokazana zostanie przygotowana przez IWP trzecia odsłona wystawy prezentowanej już w Warszawie i na Expo 2010 w Szanghaju.

Wystawa wileńska jest zaktualizowana i powiększona w porównaniu do poprzednich odsłon. Eksponaty pogrupowane są w siedem działów identyfikujących mocne strony polskiego wzornictwa, dzięki którym polskie produkty mają szansę zyskać przewagę konkurencyjną na globalnym rynku.

Chopin, proj. T. Rygalik

Partnerem wystawy jest Instytut Polski w Wilnie, kuratorem wystawy Katarzyna Rzehak, dyrektor pionu promocji IWP, komisarzem wystawy Kaja Kobylańska, IWP, a opiekę merytoryczną sprawuje Beata Bochińska, prezes IWP. Scenografia i identyfikacja wizualna są dziełem Pawła Nowickiego.

Wystawa powstała w ramach prowadzonego przez IWP kluczowego projektu „Zaprojektuj Swój Zysk. Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez zastosowanie wzornictwa”.

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.