Wektor/Pixel/2013 – przegląd i konsultacje

* ŁÓDŹ
* Owoce i Warzywa klubokawiarnia, al. Traugutta 9
* przegląd: Wektor/Pixel/2013
* 14 lutego – 6 marca 2013 r. oraz 7-27 marca 2013 r.

*

Wektor/Pixel 2013 to już trzecia odsłona przeglądu twórczości łódzkich grafików użytkowych w Owocach i Warzywach. Swoje prace pokażą czołowe łódzkie studia i projektanci freelancerzy. Nowością będą indywidualne konsultacje z łódzkimi profesjonalistami.

Kasia Jasińska (GraFika), plakat na Euroart 2012 w Łodzi

Kasia Jasińska (GraFika), plakat na Euroart 2012 w Łodzi

Wybrane prace z ostatniego roku zaprezentowane zostaną w trakcie dwóch następujących po sobie wystaw zbiorowych. Od 14 lutego do 6 marca zaprezentują się studia: Politański design, Polkadot i Fajne Chłopaki oraz Katarzyna Jasińska (GraFika) i Michał Kacperczyk. W drugiej odsłonie (od 7 do 27 marca) zobaczymy prace studiów: Ortografika, Fuse Collectiv, Studio Radość Michała Justyny oraz Jakuba Stępnia (hakobo) i Krzysztofa Iwańskiego.

Politański Design, identyfikacja wizualna dla Nizio Design International

Politański Design, identyfikacja wizualna dla Nizio Design International

Po zakończeniu przeglądu wszystkie druki, które znalazły się na wystawach zostaną przekazane do odziału Zbiorów Specjalnych, sekcji Dokumentów Życia Społecznego Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego. - „Z sekcją Dokumentów Życia Społecznego BUŁ współpracowaliśmy przy okazji październikowej wystawy INFORMACJA, SUGESTIA, PRAWDA? prezentującej polski plakat z lat 45-89. W PRL istniał obowiązek przekazywania części nakładu wszystkich materiałów drukowanych do bibliotek w całym kraju. Obecnie mało kto to robi – szczególnie w przypadku druków ulotnych. Chcemy, przy okazji Wektor/Pixel odrobinę to zmienić i przekazać wydruki, które za kilkadziesiąt lat mogą się okazać cennym źródłem do badań, analiz i refleksji nad estetyką i życiem społecznym naszych czasów” – mówią organizatorzy.

Michał Kacperczyk, Grafiki Plakaty

Michał Kacperczyk, Grafiki Plakaty

Organizatorzy i uczestnicy Wektor/Pixel gorąco zachęcają wszystkich zainteresowanych grafiką użytkową na indywidualne konsultacje z łódzkimi projektantami. W każdą sobotę przy jednym ze stołów w OiW , między 14.00 a 18.00 indywidualnych konsultacji będą udzielać graficy biorący udział w przeglądzie. Wystarczy wysłać e-mail do organizatorów (michal[@]owoceiwarzywa.com) i umówić się na konkretną godzinę i do konkretnej osoby. Można przynieść swój komputer. To wyjątkowa okazja, by zasięgnąć praktycznych porad z dziedziny projektowania i uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania i trudności w pracy w grafika.

Polkadot, wydawnictwo na konferencję Sztuka Nie-dawna, Muzeum Sztuki w Łodzi

Polkadot, wydawnictwo na konferencję Sztuka Nie-dawna, Muzeum Sztuki w Łodzi

Program konsultacji:

* 16 lutego (sobota), godz. 14.00-18.00
* Tomasz Politański / Politański design
Projektował m.in. dla: PGF, Knauf, Kolastyna, Generali, Philips. Autor identyfikacji wizualnej Nizio Design International czy łódzkigo Café Foto 102.
* temat konsultacji: Projektowanie identyfikacji wizualnej, projektowanie portfolio

* 23 lutego (sobota), godz. 14.00-18.00
* Ola Woźniak, Hanna Niemierowicz / Polkadot
Autorki roczników Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, katalogów dla projektanta mody Łukasza Jemioła, Muzeum Sztuki w Łodzi i Festiwalu 4. Kultur.
* temat konsultacji: Projektowanie wydawnictw

* 9 marca (sobota), godz. 14.00-18.00
* Maciej Lebiedowicz / Łukasz Zbieranowski / Fajne Chłopaki
Projektowali m.in. dla Łódź Design, Fotofestiwalu, międzynarodowego biura architektonicznego SUD Architects. Autorzy kampanii promującej Łódź i identyfikacji wizualnek OFF Piotrkowska
* temat konsultacji: Od koncepcji do druku

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.