Wnętrza Centrum Bankowości Prywatnej PKO BP – wykład-prezentacja

* WARSZAWA
* Klub Sztuka Architektury, ul. Andersa 13
* z cyklu: Polskie Wnętrze XXL
* wykład-prezentacja: wnętrza Centrum Bankowości Prywatnej PKO Banku Polskiego
* 18 października 2012 r. (czwartek), godz. 18.00

*

Już w najbliższy czwartek w klubie Sztuka Architektury w ramach cyklu „Polskie Wnętrze XXL” odbędzie się kolejne spotkanie z autorami najciekawszej, polskiej architektury wnętrz. Robert Majkut opowie tym razem o wnętrzach Centrum Bankowości Prywatnej PKO Banku Polskiego.

Inspiracją projektu studia Robert Majkut Design była nowa identyfikacja graficzna banku PKO BP, a zwłaszcza jeden z jej elementów – dekoracyjny motyw siatki złożonej z sinusoidalnych linii.

Powtarza się on w przekształconej formie jako wzór linii na wykładzinach i sufitach, jako wypiaskowanie na szklanych ścianach czy motyw tapicerski okładzin ściennych.

Warto też podkreślić, że element siatki został wykorzystany w projekcie w nowatorski sposób – dwuwymiarowy wzór graficzny przekształcono w formę przestrzenną dzięki technikom projektowania parametrycznego.

Szczególną rolę w realizacji odgrywa też kolor złoty, który potraktowano jako element łagodzący graficzny kontrast między czernią i bielą. Nie bez znaczenia jest także jego symbolika – kojarzy się z prestiżem, stabilnością i dobrobytem.

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.