XIX aukcja charytatywna na rzecz chorych na białaczkę

* KRAKÓW
* Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Główny 25
* aukcja: XIX charytatywna aukcja na rzecz chorych na białaczkę
* 12 kwietnia 2014 r. (sobota), godz. 17.00
* wernisaż: 12 kwietnia, godz. 16.00
* portal DesignAttack.pl patronuje aukcji

*

Już po raz XIX Fundacja Profilaktyki i Leczenia Chorób Krwi im. profesora Juliana Aleksandrowicza organizuje charytatywną aukcję dzieł sztuki.

Poniżej prezentujemy katalog prac.

ABAKANOWICZ Magdalena, bez tytułu, 1982, rysunek, tusz chiński lawowany / papier, 37 x 50 cm, sygn.

AXENTOWICZ Teodor, Portret, 1914 lub 1919, litografia / papier, 19 x 23 cm. Dar rodziny

BAŁA Andrzej, bez tytułu, akryl / płyta pilśniowa, 58,5 x 58 cm, sygn.

BANASZEWSKI Roman, bez tytułu, wydruk archiwalny / papier, 41 x 31 cm, sygn.

BIELAWKA Zbigniew, Kobieta Jaccobca z Czarną Panterą, miedzioryt / papier, 12,5 x 9,5 cm, sygn.

BIELAWKA Zbigniew, Jaccobco w roli Otella, 1989, miedzioryt / papier, 13,5 x 10,5 cm, sygn.

BORKOWSKA-NIEMOJEWSKA Krystyna, Dwuletni Clydesdale, olej / płótno, 40 x 30 cm, sygn.

BOŻEK Kacper, Kształt duszy, 2013, akwaforta, akwatinta / papier, 41 x 28 cm, sygn.

BOŻYK Marta, Dotyk I, linoryt / papier, 11 x 21 cm, sygn.

BOŻYK Marta, Papusza, linoryt / papier, 19 x 13 cm, sygn.

CHAGALL Marc, Bible 1956, Wyd. S.P.A.D.E.M 1985, litografia / papier, 35 x 25 cm, odb. nr 1711/3000

CHROMY Bronisław, Owieczka, brąz patynowany / kamień, wys. 20 cm, sygn.

DALI Salvadore, Piramide, 1946, litografia offsetowa / papier

DMITRUK Jerzy, Kwiat w ukłonie, z cyklu Pejzaż urodzaju, 2013, akwaforta / tinta / papier, 20,5 x 30 cm, sygn.

DMITRUK Jerzy, Fragment rodzinnego pejzażu, z cyklu Pejzaż urodzaju, 2005, akwaforta / tinta / papier, 24,5 x 34 cm, sygn.

DOMINIK Tadeusz, Pejzaż, 2000, grafika komputerowa / papier, 56 x 38 cm, sygn.

DWURNIK Edward, Koniec poetki, 2008, akryl / płótno, 30 x 30 cm, sygn.

FOLFAS Andrzej, bez tytułu, olej / płótno, 52 x 82 cm, sygn.

FOLFAS Andrzej, bez tytułu, tech. mieszana / papier, 42 x 29,5 cm, sygn.

FRODYMA Teresa, Zapukaj, 2012, akwaforta / papier, 12 x 8 cm, sygn.

FRODYMA Teresa, Ziarno, 2008, akwaforta, sucha igła / papier, 42 x 59 cm, sygn.

GARDULSKI Marek, Solvay, 1995, fotografia, wydruk archiwalny / papier, 64,5 x 50 cm, sygn.

GNIAZDOWSKA Bogna, Beza 2, 2010, olej / płótno, 24 x 30 cm. sygn.

GNIAZDOWSKA Bogna, Beza 2, 2010, olej / płótno, 24 x 30 cm, sygn.

GRAZDA Ryszard, z cyklu Róże, 2009, drzeworyt / płótno, 50 x 50 cm. sygn.

HOROWITZ Ryszard, Jimy Rusing - Jazz Photography, plakat / papier, 100 x 70 cm. Dar Pani Bronisławy Karakulskiej

HOROWITZ Ryszard, Jimy Rusing – Jazz Photography, plakat / papier, 100 x 70 cm. Dar Pani Bronisławy Karakulskiej

JAWORSKA Danka, Umiłowanie, akryl / płótno, 30 x 30 cm, sygn.

JENTA-DMITRUK Małgorzata, Sen na zielono, 2013, olej / płótno, 40 x 40 cm, sygn.

JUSZCZAK Anna, Tama, 2012, akwaforta / papier, 11,5 x 50 cm, sygn.

KARPOWICZ Katarzyna, Kocio i Kasia, 2012, olej / płótno,70 x 50 cm, sygn.

KARPOWICZ-WESTNER Anna, Zimowe spotkanie, z cyklu Kobieta i mężczyzna, 2010, olej / płótno, 75 x 65 cm, sygn.

KASPRZYK Mikolaj, Róża, olej / płótno, 27 x 18 cm, sygn.

KASPRZYK Mikołaj, Róża, olej / płótno, 27 x 18 cm, sygn.

KASPRZYK Mikołaj, Z koniem, 2014, olej / płótno, 30 x 40cm, sygn.

KASPRZYK Mikołaj, Z koniem, 2014, olej / płótno, 30 x 40 cm, sygn.

KOŁEK Mateusz, bez tytułu, grafika komputerowa, wydruk archiwalny / papier, 23 x 50 cm, sygn.

KONIOR Agata, Odgrodzenie, pastel / papier, 35 x 35 cm, sygn.

KOPAŃSKA Katarzyna, Ciepła noc, 2012, akwaforta / papier, 41 x 61 cm, sygn.

KOŚCIÓŁEK T., Pejzaż, 1914, pastel / papier, 32,5 x 50 cm

KRAUPE-ŚWIDERSKA Janina, bez tytułu, akwarela / papier, 53 x 43 cm, sygn.

KUŚNIERCZYK Lucyna, Chaos uporządkowany, 1999, z cyklu Kosmos, olej / płótno, 30 x 40 cm, sygn.

KUŚNIERCZYK Lucyna, Na dnie morza, z cyklu Pejzaże, akryl / papier, 30 x 40 cm, sygn.

LESIAK Bożena, bez tytułu, akryl / papier, 40 x 50 cm, sygn.

ŁAWRUSIEWICZ Ewa, Ponad, 2013, technika mieszana / tektura, 11 x 24 cm, sygn.

MACHOWINA Kazimierz, bez tytułu, 2003, rysunek / papier, 38 x 27 cm, sygn.

MARCZUKIEWICZ Adam, bez tytułu, olej / płótno, 50 x 35 cm, sygn.

MARKOWSKA Maria, bez tytułu, 1973, rysunek, tusz / papier, 50 x 70 cm, sygn. Dar galerii Artemis

MAŚLUSZCZAK Franciszek, Przed burzą, 2007, akwarela / papier, 31 x 25 cm, sygn.

MAŚLUSZCZAK Franciszek, Ogródek, akwarela / papier, 17,5 x 25 cm, sygn.

MATISSE Henri, Akt, Wyd. Derriere le Miroir, litografia offsetowa / papier, 38 x 28 cm

MAZEK Agnieszka, Rozerwijmy się, 2013, akwaforta, akwatinta / papier, 10 x 10 cm, sygn.

MAZEK Agnieszka, Strachy na lachy, 2010, technika mieszana / papier, 12 x 11,5 cm, sygn.

MIGA Bogdan, Pierwszy plan budowy miasta Avignon, 2001, cynkografia / papier, 53,5 x 50 cm, sygn.

MIŚKIEWICZ Lesław, bez tytułu, 1999, drzeworyt / papier 60 x 45 cm, sygn.

MŁODOŻENIEC Jan, Antonioni – Przygoda, ilustracja do magazynu „Film”, wydruk / papier, 70 x 50 cm

MŁODOŻENIEC Jan, Borowczyk – Opowieści niemoralne, ilustracja do magazynu „Film”, wydruk / papier, 70 x 50 cm

MŁODOŻENIEC Jan, bez tytułu, tempera / papier, 30 x 21 cm, sygn.

MŁODOŻENIEC Piotr, Rybus, 2012, akryl / płótno, 30 x 24 cm, sygn.

MODZELEWSKI Jarosław, Wnętrze pracowni z piecem ceramicznym, 2012, rysunek, węgiel / papier, 38 x 56 cm, sygn.

MOLLINI, Pompeje, I poł. XX w., fotografia / papier, 19 x 29 cm

MURAWSKA Beata, Przedwiośnie w Krakowie, 2014, olej / płótno, 40 x 40 cm. sygn.

OSTROWSKI Jan Bonawentura, bez tytułu, pastel / papier, 56 x 56 cm

PĘCHERSKA-CHEŁKOWSKA Małgorzata, Zimowe pole, tłusty pastel / papier, 70 x 50 cm, sygn.

PĘDZIAŁEK Leonard, Bez powodu I, techn. mieszana / papier, 16 x 16 cm, sygn.

PĘDZIAŁEK Leonard, Jaja niespodzianka, 2013, techn. mieszana / papier, 7,5 x 12 cm, sygn.

PICASSO Pablo, Le Cavaliere, 1961, litografia offsetowa / papier, wyd. antykwaryczne, 36 x 26 cm

PLEWIŃSKI Maciej, Firenze II, 2012/2014, fotografia, wydruk archiwalny / papier, 31 x 50 cm, sygn.

PLEWIŃSKI Wojciech, bez tytułu, 1965/2014, fotografia, wydruk archiwalny / papier, 40,5 x 40,5 cm, sygn.

POPIOŁEK Irena, Psalm 118, dedykowany Janowi Pawłowi II, 2007, akwarela / papier, 64 x 51 cm, sygn.

RASSALSKI Stefan, Barbakan, drzeworyt, 35 x 27 cm, sygn.

RODZIŃSKI Stanisław, Z Alp, 2000, gwasz / papier, 32,5 x 45 cm, sygn.

ROGALSKI Karol, Akt, 1925, sangwina / papier, 24 x 29 cm, sygn.

ROJKOWSKA Hanna, bez tytułu, 2010, olej / płyta, 23 x 25 cm, sygn.

ROSIEK-BUSZKO Ewa, bez tytułu, akwarela / papier, 75 x 56 cm, sygn.

RUDOWICZ de RUDEE Małgorzata, Wielbłądzica-Cyca, 2009, serigrafia / papier, 70 x 50 cm, sygn.

RUDOWICZ de RUDEE Małgorzata, Konio Cyc, 2009, serigrafia / papier, 70 x 50 cm, sygn.

SIKORA Tomasz, Cztery pory roku, wydruk / papier, 25 x 38 cm, sygn.

SKĄPSKI Jerzy, Z przełęczy, 2011, olej / płótno, 50 x 60 cm, sygn.

SKÓRCZEWSKI Krzysztof, Arka, 2013, miedzioryt / papier, 20 x 23,5 cm, sygn.

SLOSTOWSKI de FALKOWSKI Elena, Drzewo, recykling, karton / gazety, 50 x 50 cm, sygn.

SOBOL-WEJMAN Anna, e k g, 2008, akwaforta, akwatinta / papier, 33 x 65 cm, sygn.

SPAŁEK-MŁYNARCZYK Anna, bez tytułu, pastel / papier, 29 x 39 cm, sygn.

SROKA Jacek, Don Juan, 2009, akwaforta + tinta / papier, 11 x 23 cm, sygn.

STĘPIEŃ Bernadeta, Bezpiecznie, 2013, olej / płótno, 30 x 30 cm, sygn.

STOPCZYŃSKI Jan, Łąka II, 2008, akwarela / papier, 23 x 36 cm, sygn.

SWOLKIEŃ Małgorzata, W objęciach anioła, malarstwo ceramiczne, 33 x 33 cm, sygn.

SZCZĘŚNIAK Magdalena, Postaci, 1980, linoryt / papier, 32 x 24 cm, sygn.

TOMALSKI Krzysztof, Massif I, 2010, sucha igła / papier, 64,5 x 98,5 cm, sygn.

VASINA Dariusz, bez tytułu, rysunek,gwasz / papier, 100 x 70 cm, sygn.

VASINA Dariusz, bez tytułu, rysunek, gwasz / papier, 100 x 70 cm, sygn.

WEJMAN Stanisław, Pomyłka, 2010, akwaforta / papier, 13,5 x 9 cm, sygn.

WEJMAN Stanisław, Plotka, 2009, akwaforta / papier, 14,5 x 11 cm, sygn.

WEJMAN Stanisław, Wycieczka do Gdyni, 2011, akwaforta / papier, 15 x 19 cm, sygn.

WEJMAN Stanisław, Poza, 2009, akwaforta / papier, 14 x 10 cm, sygn.

WEJMAN Stanisław, Recuerdos, 2004, akwaforta / papier, 9,5 x 12,5 cm, sygn.

WEJMAN Stanisław, Komandor, 2006, akwaforta / papier, 9,5 x 15 cm, sygn.

WILKOŃ Józef, bez tytułu, ilustracja do książki „Hugo der Babylöwe” Hermanna Moers'a, techn. mieszana, 27 x 38 cm, sygn.

WILKOŃ Józef, bez tytułu, ilustracja do książki „Hugo der Babylöwe” Hermanna Moers’a, techn. mieszana, 27 x 38 cm, sygn.

WINIARSKI Tomasz, Forma III, 2010, mezzotinta / papier, 20 x 25 cm, sygn.

WINIARSKI Tomasz, Perpetum mobile XXXVIII, 2011, mezzotinta / papier, 70 x 100 cm, sygn.

WINIARSKI Tomasz, Perpetum mobile XXXII, 2011, mezzotinta / papier, 70 x 100 cm, sygn.

ZABOROWSKI Michał, bez tytułu, akwarela / papier, 20 x 25 cm, sygn.

www.fundacjaaleksandrowicza.krakow.pl

Comments are closed.

Design Attack