Z benzyną we krwi – biuro-garaż – prezentacja

* WARSZAWA
* Klub Sztuka Architektury, ul. Andersa 13
* z cyklu: Polskie Wnętrze XXL
* wykład: Biuro-garaż
* 4 października 2012 r. (czwartek), godz. 18.00

*

Już w najbliższy czwartek w klubie Sztuka Architektury odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Polskie Wnętrze XXL”. Prezentację poprowadzi Marcin Kościuch ze znanej, poznańskiej pracowni Ultra-Architects.

Wykład dotyczyć będzie projektu „Biuro-garaż – aranżacja dawnej hali magazynowej na biura”, który zwyciężył w plebiscycie Polska Wnętrze XXL w kategorii wnętrza publiczne.

Parking z widokiem na biuro, proj. Ultra Architects

Inspiracją do stworzenia wyjątkowej przestrzeni w industrialnym klimacie były stara, fabryczna hala oraz „benzyna we krwi” inwestora. Ciekawa osobowość klienta oraz chęć wykorzystania ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań zdeterminowały projektantów do wykreowania innowacyjnej  przestrzeni biurowej, która nie tylko zapewnia komfortowe warunki pracy, ale także uwzględnia miejsce relaksu i wytchnienia.

Zewnętrzny wygląd prostego w formie obiektu urozmaicono jedynie żółto-grafitowymi,  skośnymi pasami na elewacjach, które komunikują motoryzacyjny klimat wnętrza. Wewnątrz, oprócz przestronnego parkingu, podnośników, szafek na narzędzia oraz systemu odprowadzania spalin zadbano również o eleganckie, przeszklone gabinety, które dają niepowtarzalną możliwość obcowania z pięknem ulubionych modeli aut właściciela.

Wnętrze gabinetu biurowego, proj. Ultra Architects

Jak udało się połączyć dwie z pozoru wykluczające się przestrzenie, odnieść sukces realizacyjny i zdobyć uznanie szerokiej publiczności? Na te oraz wiele innych pytań odpowie Marcin Kościuch podczas multimedialnej prezentacji projektu oraz dyskusji z publicznością.

Spotkanie jest elementem cyklu spotkań z najlepszymi polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie „Polskie Wnętrze XXL” organizowanym przez wortal Sztuka-wnetrza.pl.

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.