Żolibuh 2.0 – Warszawa w kwiatach

* WARSZAWA
* Róg Alei Wojska Polskiego i ulicy Felińskiego
* wydarzenie: Żolibuh 2.0
* 22 kwietnia 2012 r. (niedziela), od godz. 11.00

*

Wiosnę czuć już coraz mocniej. Miasto wypełnia się zielenią, a my zapraszamy Was mieszkańców Warszawy do kontynuowania projektu „Żolibuh – Warszawa w kwiatach”.


W zeszłym roku w Alei Wojska Polskiego rozpoczęliśmy rękoma, Sąsiadów, Żoliborzan, Warszawiaków obsadzać niezapominajkami pas zieleni. Tak jak obiecaliśmy, w tym roku kontynuujemy nasze działanie i zapraszamy do ponownego wspólnego wysadzania kwiatów. Do wspólnego działania w przestrzeni publicznej. Do gospodarzenia naszym miastem.

Zapewniamy sprzęt (szpadle, sadzarki, rękawiczki) oraz sadzonki niezapominajek.

Staramy się aby akcja „Żolibuh…” była zaczynem do kolejnych działań w Alei Wojska Polskiego, która dla nas ma niesamowicie wielki niewykorzystany potencjał. Która wydaje się idealnym terenem dla oddolnych inicjatyw sąsiedzkich, które zaczną czerpać z potencjału tego miejsca.

„Żolibuh – Warszawa w kwiatach” to akcja, która zwraca uwagę na potencjał otaczającej nas przestrzeni. Z pozoru niczyjej wręcz opuszczonej, pomijanej, którą przy wspólnym wkładzie możemy przejmować, współkreować. Nasza akcja ma iścić marzenie o mieście 2.0, o mieście w ruchu, permanentnie nieskończonym, w którym mieszkańcy aktywnie tworzą jego kontent, są jego gospodarzami.
Już teraz zapraszamy Was na piknik (13 maja), który chcemy zorganizować z okazji święta niezapominajki, którego hasłem jest „nie zapominaj o przestrzeni publicznej”. Będziemy wspólnie przejmować przestrzeń publiczną na relaksowanie, sportowanie i debatowanie. Dołącz do nas ze swymi pomysłami na przestrzeni publicznej przejmowanie.

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.