Żolibuh – Warszawa w kwiatach

 

* WARSZAWA
* Róg Alei Wojska Polskiego i ul. Felińskiego
* akcja: Żolibuh – Warszawa w kwiatach
* 11 września (niedziela) 2011 r., godz. 13

*

Grupa Kwiatuchi zaprasza do wspólnego wysadzania kwiatów.

„Żolibuh – Warszawa w kwiatach” to akcja, która ma zwrócić uwagę na potencjał otaczającej nas przestrzeni. Z pozoru niczyjej, wręcz opuszczonej, pomijanej, którą przy wspólnym wkładzie możemy „zawłaszczyć”, współkreować. Nasza akcja ma iścić marzenie o mieście 2.0, o mieście w ruchu, permanentnie nieskończonym, w którym ludzie aktywnie tworzą jego kontent. Mieście na wzór serwisów społecznościowych,  które cechuje otwartość na użytkowania, stwarzanie pretekstów do współuczestnictwa. Serwisy społecznościowe jak i miasto bez tego ruchu tracą sens istnienia.

Aleja Wojska Polskiego

Na sobotnim spotkaniu opowiemy o projekcie i jego założeniach. Będziemy wyznaczać miejsca nasadzeń.

Kolejne spotkania

17-18 września, godz. 10.00-18.00 – roboty zimne – przygotowanie rabat pod wysadzanie
25 września, godz.10.00-… – wysadzanie
9 października, godz. 19.00 – projekcja filmu z akcji

Szczegóły na stronie: kwiatuchi.org/zolibuh/

Chcemy, żeby ten teren został rękoma Sąsiadów, Żoliborzan, Warszawiaków obsadzony kwiatami oraz roślinami, które w oczywisty sposób zmienią estetykę miejsca, ale też żywimy taką nadzieję, że zwiążą nas bardziej emocjonalnie z miejscem, pozwolą się na powrót zbliżyć sąsiadom. Staną się zaczynem kolejnych działań, niekoniecznie tych planowanych odgórnie, wręcz przeciwnie, kolejnych działań sąsiedzkich, które zaczną czerpać z potencjału tego miejsca.

Dopisek „Warszawa w Kwiatach”, to nawiązanie do pomysłu prezydenta Starzyńskiego, który przez obywatelską dbałość o zieleń – nie tylko tę na swoich balkonach, ale i tę rosnącą w przestrzeni miejskiej – chciał podnosić jakość życia mieszkańców ówczesnej Warszawy. Uczestnictwo w projekcie mieszkańców być może ziści pomysły prezydenta i uruchomi, zachęci do bardziej twórczego wykorzystywania przestrzeni publicznej, a nie redukowania jej tylko do roli logistyki.

O Kwiatuchah - duet artystyczny, specjalizujący się w działaniach w przestrzeni publicznej, kładący nacisk na współpracę, parytcypację, ponowne przetwarzanie, jak i działania efemeryczne.

Poinformuj sąsiada o „Żolibuhu…”, pobierz i wydrukuj plakat i powieś na swojej klatce:
http://kwiatuchi.org/zolibuh/_grafy/zolibuh-plakat.pdf

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.